| anonim_4396 a întrebat:

De cand eram mica am breton si eu sunt plictisita de acest look as vrea sa-mi schimb frizura insa nu pot din cauza ca am fruntea lata si acest lucru ma dezavantajeaza.Cum sa scap de breton? sau sa raman asa? se mai poarta bretoanele? Sau ce frizura sa adopt?
v MULTUMESC

7 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Bretonul este inca la moda.
http://suntfata.info/2009/01/17/bretonul-in-tendintele-anului-2009/
Si eu am aceeasi problema ca tine cu fruntea. dar nu m`am plictisit de breton :)

| alexa a răspuns:

Da sa stii ca se poarta... iar acum cel mai mult acelea asimetrice
ai putea sa incerci sa nu mai iti faci bretonul ci sa mergi pe ceva filat cu mult volum in partea de sus in dreptul obrajilor.
insa pentru tipul tau de fata sa nu incerci o tunsoare scurta gen bob k nu ti s.ar potrivi din kuza fruntii late
mergi la un salon cel mai bine si intreaba un specialist... te va ajuta si mai mult vazandu. te

| andreea_8479 a răspuns:

Nu asta este imprortant. daca se mai poarta sa nu
trebuie sa iti stea tie binewinking...priveste in jurul tau sh vei vedea unele pers care crezand ca sunt la moda adopta anumite stiluru vestimentare tinute etc...sh cand ii vezi p strada t speriihee hee.big grin
eu sunt d alta parere. daca iit sta bine at poarta...winking... daca fizionomia fetei nu iti permite sa nu porti breton at... c treaba ai cu el...aranjeaza l sa stea binewinking...sh fa cu restul parului diferite frizuri...ai atatea optiuni...incerca le. poate le vei gasi p cele care t avantajeaza cel mai bine...sau daca nu du te la un salon sigur vei fi ajutata cu sfaturi.bafta

| DenissaDeea a răspuns:

Poti incerca sa il lasi sa creasca bretonul lung, fara al mai tunde, sunt persoane cu fruntea lata si cu parul lung fara breton si arata super de bine, oricum bretoanele inca se mai poarta, incearca succes.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Din cate stiu inca se poarta bretonul, dar daca te-ai plictisit de clasicul breton, fileazati-l happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi nu stiu cum sa-ti spun si eu am frunte lata dar eu sunt baiat big grin...lasati bretonul mare si fatil cu placa putin intr-o parte iar in lateral fa-ti 2 codite ...parerea mea ...am vazut multe fete asa si chiar le sta bine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci am exact aceeasi problema k tine eu il aveam drept in fata ...si acum il am intr-o parte pentru ca ma dezavantajeaza sa stau fara si mai bine cu...asa ca eu si m-am plictisit dar n-am incotro...tot ce pot sa-ti zic este k il poti lasa si lung in parti asta daca te avantajeaza...restul depinde de tine acum...happy si cu asta daca se mai poarta eu una nu tin cont de ea...pentru ca conteaza sa te simti tu binewinking