| Delfi0765 a întrebat:

De cate fire de ata ai nevoie pentru un goblen

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

De 2 fire sau 3 fire. spor, cu doua fire iese mai finutz, cu 3 iese mai batucit

| florinflorescu a răspuns:

Buna, depinde cat de colorata este imaginea/desenul pe care vrei sa il realizezi. Mama mea facea goblene si cu 20-30 de culori/nuante. Daca esti incepator/oare, iti sugerez sa cumperi plansa gata marcata + ata + panza. Ca pont iti sugerez sa colorezi cu semnele cele mai extinse pe plansa cu o culoare, astfel iti este mai usor la cusut. Eu ii coloram plansele mamei. Iti mai recomand ca toate firele sa fie la fel ca si grosime altfel se ved diferente la final. Succes.