| nothingveryspecial a întrebat:

De cateva saptamani, mai degraba luni ma confrunt cu o chestie extraordinar de enervanta. Precizez ca locuiesc in SUA. Asa: sunt cam 5 baieti care ma plac dar numai unul imi place si suntem prieteni, restul sunt straini pentru mine. Faza este ca unul din baieti, care este de alta natie nu stiu exact ce, ma urmareste in continuu. NU pot scapa de el. Deja a devenit o blestemare. Recent mi s-a schimbat orarul si am nimerit in clasa lui de sport dar este exasperant. Cand avem de fugit cele 12 ture saptamanale de teren, imi sta mereu in spate si daca ma opresc se opreste si el. Mai recent m-a urmarit in ce clase intru si intra si el. Intr-o zi, cand am mers la clasa aia si l-am vazut, m-am enervat asa de tare incat i-am trantit usa in fata si l-am injurat. El chiar nu intelege ca este ridicol si exasperant. Daca incerc sa-i spun, ma ocoleste si incepe sa fuga ca un retardat. Am impresia ca de fapt e pe droguri si chiar nu vreau asemenea oameni in jurul meu. Cine imi spune cum altfel pot scapa de el? Imi sta in minte sa ma duc la office sa vb cu un counselor si sa ii faca scoala ceva. Nu mai vad alta rezolvare.Am incercat sa-l ignor dar mereu imi intra in raza vizuala si se uita cu o privire de mi se face greata. Dupa atata timp de tensiune, m-am decis sa-i spun mamei si ea a spus sa vorbesc cu cei de la office. Inca nu o sa fac acest pas, poate pot scapa singura. Sfaturi, va rog!

4 răspunsuri:
| Onutzyk a răspuns:

Pai, daca u vrea sa vorbeasca cu tine si sa inteleaga, ar trebui sa vorbesti cu cei de la office.
E cel mai bine. Si scapi de el garantatwinking

| SEAL a răspuns:

Daca as avea viza as veni sa il rezolv eu da asa nu pot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu precizai unde locuiesti sa mor de iti putea raspunde cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vb cu cei de la office