| sweetie43girl a întrebat:

De cateva zile am scurgeri vaginale mai dese, mie nu mi-a venit ciclul inca am 13 ani si ma enerveaza rau scurgerile astea, nu foarte abundente dar dese, si rareori ma mai doare, dar nu tare burta,. ce ar tb sa fac?

3 răspunsuri:
| SmushyPapanasulcuDulceata a răspuns:

Mergi la doctor, poate e ceva micoza. :S
Mergi pana nu devine mai rau.

| adele24 a răspuns:

Toate astea sunt semnele venirii ciclului, care da semne sa apara curand. Nu te speria, este perfect normal. In legatura cu scurgerile poti folosi prote-slipuri speciale pentru asa ceva, care le vei gasi daca te uiti mai atent la rafturile cu asa ceva, si in legatura cu durerile de burta, aplica o compresa ( sau o sticla, o punga, o plosca) cu apa calda si trece garantat happy.

| AnaOneBeat a răspuns:

Sau mai bine te duci la doctor happy Nu iti recomand sa mergi pe sfaturile unor pers de pe astfel de site-uri. Chiar daca esti virgina si nu ti-a venit nici ciclu nu inseamna ca nu poti sa fi contactat o ciuperca care se ia foarte usor de la o toaleta publica sau scoala / piscina si netratata poate cauza mai rau. Doctorul nu musca!