| Iulia_4983 a întrebat:

De cateva zile, mi se tot bate ochiul >drept:-s
Ce inseamna? big grin

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Cand se bate un ochi, previne un necaz, ceva rau. Ai grija. Si eu ma asteptam sa mi se intample mie, si din pacate s-a intamplat cuiva din familie... Nu prea ai ce face. Doar sa fii atenta.;\

7 răspunsuri:
| smile1 a răspuns:

Hmm daca te-ai lua dupa babe ar trebui sa se "intample ceva rau" dar crede-ma ca nu este adevarat. si mie mi s-a batut de mult ori si nu am patit nimic. deci nu mai crede in susperstitiiwinking. funda?big grin

| slam a răspuns:

Poate te-a prins vreun curent...
ai grija de tine >big grin

| DaBlackPoison a răspuns:

Problema ta este lipsa de calciu.

| T3utza a răspuns:

Eu nu sunt o persoana superstitioasa, asa ca o sa-ti spun ce stiu in materie medicalatongue In majoritatea cazurilor este din pricina lipsei de calciu, cel putin eu asa stiu ca mie mii s-a intamplat...tongue

| spike404 a răspuns:

"Bataia" ochiul drept anunta ceva frums, o nastere, o bucurie, o placere.(Conform superstitiilor bunicii melehappy. Fundita?

| brandusa_6214 a răspuns:

Eu zic ca e noroc.acuma depinde de la persoana la persoana, oricum cred ca se va intampla ceva. take care!

| wanna14 a răspuns:

Lipsa de calciu big grin