| AloneQsFini a întrebat:

De ce a murit Kurt Cobain? Vreau niste detalii

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

S-a omorat, era dependent de droguri.
Uite aici un articol:

Aproape toata viata Curt Kobain – s-a luptat cu depresiile – bronsita cronica – si caderi psihice din cauza problemelor pe care le avea cu stomacul. Aceasta din urma il va face sa se orienteze spre consumul de heroina – medicii dovedinduse a nu fi de prea mare ajutor in gasirea sursei durerii. Primul gust al heroinei il incearca prin 1990 – cand – timp de 4 luni consuma doar ocazional. Dar – in cele din urma devine dependent. Spre sfarsitul anului 1991 – din cauza drogurilor – contributia lui la albumul "Nevermind" – a fost puternic afectata. In timpul unei sedinte foto chiar – lesina. La inceputul lui 1992 – face o incercare de a renunta la droguri – intrand intr-o clinica de reabilitare. Asta se intampla cu putin timp inainte de a afla ca va fi tata. In ziua de 8 aprilie 1994 – trupul lui Kurt Cobain a fost gasit in casa lui din Lake Washingtonde catre – Gary Smith – angajatul unei firme ce venise sa se ocupe de sistemul de alarma a casei. Inafara de sangele ce iesea din urechea lui Kobain – Smith – a declarat ca nu a vazut alte semne vizibile de lovitura – si ca initial a crezut ca acesta doarme. El a fost cel care a gasti si ce se credea a fi – biletul de adio. Langa trupul lui Kobain a fost gasit si un pistol.

Multa bafta!

5 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

De ciuda, nu pe bune din cauza asta s-a sinucis

| KriSt3n a răspuns:

Kurt Cobain.pai el era dependent de droguri.de mic ai lui ii dadeau droguri in loc sa ii cumpere de mancare. Dupa ce a mai crescut.masa si cu tacso au murit de supradoza.el a preferat sa moara impuscat decat sa moara de supradoza (ca ai lui.) happy Sper ca te.am ajutat.

| kurt1donald1cobain a răspuns:

Sincer KriSt3n esti handicapat fara suparare dar cum poti spune asa ceva de un om care nu l-ai cunoscut el sa drogat pentru ca avea probleme cu stomacul si lua ocazional heroina pentru ai dimina durerea idiotule

| kurt1donald1cobain a răspuns:

Kurt cobain a fost sinucis de sotia lui deoarece ea vroia sa aiba cel mai dureros divort pentru el si nu a reusit asta si la inpuscat lui ia lipsit o carte de credit care a fost folosita in cele 2 zile cat nu sa syiu ca el a murit (deoarece el a fost gasit dupa 2 zile ) si ia furat aproape toti banii!