| Sun life a întrebat:

De ce adolescentii din ziua de azi au atatea fite si un comportament vulgar, lipsit de rusine? Nu au nici respect pentru alte persoane, comenteaza etc. Ce ii face sa se comporte asa? Ce castiga daca au fite? astept parerile voastre cat mai repede. FUNDA cea mai buna parerebatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Alexandru a răspuns:

Daca i-ai intreba pe ei asta ar fi o intrebare retorica. Poate nici noi nu gasim un raspuns concret.Societatea s-a degradat, foarte mult.In ziua de astazi baietii isi reflecta valoarea in numarul de fete cu care s-au culcat si in numarul de sticle de bautura pe care le-au consumat...Parintii nu ii mai pot tine in frau, unii parinti au renuntat la lupta pe parcurs, altii nici macar nu au inceput-o.
E trist cand vezi asa ceva in fiecare zi si iti este rusine ca esti contemporan cu astfel de persoana.Pentru ei nu mai conteaza nimic atata timp cat le este lor bine, indiferent ca parintii fac atatea sacrificii pentru ei.
Ce castiga? Cum ce castiga? Laudele celorlalti din grup. E clar ca raul atrage, raul are ceva special, un fel de fruct oprit care din pacate nu mai este de mult timp oprit...
S-a uitat si de rusine, si de diferentele de varsta si de tot... Ei sunt stapanii acestei lumi. Vor "sa isi traiasca viata ca sunt tineri"
Este un paradox aici: Romanii isi fac probleme doar in ceea ce priveste resursele materiale, industriale, agricole si alte resurse.
Dar nimeni nu s-a gandit la resursele umane, care din pacate devin neregenerabile din moment ce scoala nu mai reprezinta un lucru de o importanta majora pentru ei...
Vor trece anii peste ei si nici nu vor sti cand totul se va ruina ...Atunci nu tigarile, bautura, femeile, drogurile le vor tine de foame.
Atunci insa aceasta constatare va fi tardiva si de prisos...
Funda da-o cui vrei tu prin tragere la sorti.Numai bine

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca fiecare vrea sa fie cel mai tare, cel mai modern, cel mai cel.Nu conteaza ca asta inseamna ca te bati sau ca bei.Cand cineva te bate pe spate si zice ca esti cel mai tare iti mai creste o inima.Nevoia de afirmare.Asta ucide educatia primita de la parinti. A sta in lumina reflectoarelor nu este intotdeauna o treaba usoara.Anturajul are asteptari de la tine si la primul semn se clacare se duce tot respectul si te parasesc singuri.
Si in plus, oamenilor nu le place sa stea singuri.De ce? Pentru ca incep sa gandesc.Si atunci cand gadesti apare la apel cel mai teribil dusman:constiinta
Si atunci ei revin in vechea gasca, facand compormisuri pana a ajunge lingai doar de dragul de a-si recapata pozitia
Oamenii astia sunt de plasstraight face

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Sunt 3 variante:
1. Anturajul de prieteni: prietenii adoleșcentului au un comportament urât cu cei din jur și îl influențează într-un mod negativ.
2. Părinții. În familie copilul vede astfel de comportament, cu insulte, indiferența părinților, înjurături, lipsă de creștere.
3. Televizorul și celelalte surse informative. Copilul vede la televizor seriale și filme în care apare un comportament urât, apar tot felul de persoane cu fițe, și copilul, neștiind ce e rău, ia acel model prost de viață! Și când cineva încearcă să îi dea un sfat, comentează! Pa pa!

| Sun life explică:

Mulutmesc tuturor pentru raspunsurile date:*. dar Alexandru a avut cea mai buna parere din punctul meu de vedere

| anka a răspuns:

Eu nu cunosc atat de multi adolescenti incat sa imi dau cu parerea. Dar cunosc cativa copii de gradinita care intrunesc toate cele descrise de tine. Raspunsul meu: CEI 7 ANI DE ACASA.

| alexia99 a răspuns:

Pentru ca ori parintii l-au crescut intr-un mediu inadevat, cu injuraturi, bautura si din astea, ori nu s-au ocupat de el indeajuns cat a fost mai mic si l-au lasat sa faca ce vrea, ori chiar daca parintii l-au crescut intr-un mediu bun si au avut grija de el(copilul) a esti afara la scara sau nu stiu unde si asa a devenit o persoana vulgara, cu fite si fara pic de respect sau rusine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru ca sunt cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca anturajul.
Suntem alta generatie decat parintii nostri.