| rockismylife a întrebat:

De ce am avut parte numai de lacrimi pana acum?cryingde ce lumea e asa de rea si nu stie altceva decat sa raneasca si sa rasuceasca cutitul in rana?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Asa este lumea nu o poti schimba...sad

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mie una nu prea imi vine a crede ca au avut parte numai de lacrimi pana acum.Adica hai sa fim seriosi nu ai avut niciodata zile din alea cand iti venea sa imbratisezi toata lumea asa, fara motiv.Sau sa stai in ploaie si pur si simplu sa zambesti...Sau sa iti pierzi zile intregi muncind la un lucru minuscul gen cusca pentru caini/o casuta pentru vrabii...Si dupa toate astea sa ti se asterne in suflet o satisfactie de neimaginat de parca ai fi schimbat lumea.
Iar in ceea ce prinveste lumea...Conteaza ce zic ei?raised eyebrows
Da.Ca fapt informativ.Niciodata mai multhee hee

| fluturas a răspuns:

Chiar asta ma intrebam si eu acum.straight facecrying(

pentru ca sunt prea putine persoane in lumea asta care au un comportament civilizat, care te respecta pentru ceea ce esti, care te ajuta, care te inteleg,. etc.
si e foarte usor sa fii rau, adica nepasator, indiferent, invidios, rautacios,.
dar cred ca e bine sa incercam sa fim persoane puternice, sa nu punem tot la suflet, era si un citat ca nu merita sa plangi pentru nimeni, iar pentru cei care merita nu te vor face sa plangi, cam asa ceva tonguewinking...deci capul sus si incearca sa treci peste probleme, chiar daca nu prea mai este cineva care sa te inteleagawinking kiss

| georgiana a răspuns:

Conteaza si ochii cu care o privesti. Timpul nostru este scurt. O sa-l pretuiesc destul, o sa raman cu amintiri pe viata?!
Vreau sa fac de toate, vreau sa ma bucur de fiecare clipa, vreau sa fac bune si rele...prea putin TIMP ca sa inveti si prea putin ca sa pretuiesti fericirea, libertatea, experientele, distractiile, plansetele, dorul, aventurile… iubirile… dezamagirile…. TOT!
Pentru voi carora nu s-a scurs inca timpul…. PRETUITI FIECARE SECUNDA! regretul este sfasietor …. la final…

| Shery a răspuns:

Viata e ca un pahar jumatate gol, jumatate plin. in ochii mei, paharul este pe jumatate plin, si ma bucur... dar se pare ca in ai tai e doar pe jumatate gol...

| iulyana a răspuns:

Uof sad asa ma simt si eu de ceva timp incoacesad stiu cum te simtisad

| IQOnly a răspuns:

Pentru ca lucrurile bune sunt mai rare decat cele rele.De aceea cand faci un lucru rau atrage atentia mai mult decat un lucru bun.

| Majj a răspuns:

Lumea e o jungla. Cei puternici si tupeisti supravietuiesc, iar ceilalti nu. Stiu ca nu este corect, dar trebuie sa fii puternic/a si sa nu te lasi calcat/a in picioare. Spiritul nu moare niciodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca viata este data de la dumnezeu cu grele si bune.trebuie sa fii curajos sa treci peste momentele grele. o sa vina vremaea cind vei privi in urma si nu o sa iti mai para rau orice om sufera mai ales in dragoste