| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand esti fericit, se intampla ceva care iti da viata peste cap? Adica. sa fim seriosi. Lumea zice ca binele invinge raul. La mine nu e asa. In ultima vreme parca mi se intampla numai rele.[ de cand am inceput eu sa ma comport mai frumos cu prietenii mei ]... La voi cum e? O zi buna 2 rele sau 2 bune si una rea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu poţi să fii fericit non-stop.Aşa cum te bucuri şi accepţi lucrurile bune care ţi se întâmplă, trebuie să le accepţi şi să treci şi peste rele. Binele învinge răul în basme, aici eşti în viaţa reală.Se întâmplă să fie 10 rele şi niciuna bună, 10 bune şi niciuna rea şi tot aşa. Lucrurile iau aspectul pe care tu i-l dai, trebuie doar să ştii cum să priveşti.Fii puternică şi treci peste ele. Baftă!

1 răspuns:
| anyia a răspuns:

Trebuie sa stii si sa poti sa "pastrezi" fericirea langa tine. Exista pentru fiecare o perioada in care apare brusc ceva ce iti strica dispozitia. Eu am zile si zile, dar un mic sfat pentru tine: nu mai crede in ce zice "lumea" deoarece ai sa fii dezamagita. Chestiile de genul "binele invinge intotdeauna raul" sunt prostii luate din basme, vorbe aruncate de cei care se plictisesc. Daca ar fi chiar asa, de ce raul a invins binele in ziua de azi?