| LCD a întrebat:

De ce atunci cand iti place foarte mult o persoana, sau esti indragostit de ea, cu toate ca sti ca sentimentele nu sunt la fel, nu e la fel de intens, cu toate ca normal ar fi sa fie, nu poti renunta la ea

4 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu in dragoste cu sila nu cred, dar daca totusi vrei sa stai cu o persoana indiferent de sentimente, insemna ca urmaresti un scop materialist, sau iti spui "lasa ca este bine si-asa, vad mai tarziu ce se va intampla", sau nu renuti la ea pentru ca esti egoist/a si nu vrei sa o dai altcuiva. Si-apoi intensitatea sentimentelor intr-o relatie, oricum scade odata cu trecerea timpului, devine o obisnuinta, flacara iubirii trebuie mereu intretinuta altfel te oboseste si renunti la ea. Dragoste unilaterala nu exista. Ori... ori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva in tine nu te lasa sa renunti, mereu cauti, cauti chiar daca esti constient ca nu ceri la poarta cui trebuie, iti place sa-ti pierzi timpu` sau speri ca va face rost, in timp, de ce ai tu nevoiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca e mai mult decit nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o persoana nu te place e normal sa nu fie la fel de intens.Inainte de a te indragosti de cineva gandeste-te bine.Intr-o relatie daca amandoi se iubesc pot razbi impreuna.