| Etro a întrebat:

De ce băieții umblă după mai multe fete? E adevărat când se spune că un băiat umblă după o sută de fete însă doar la una ține? De ce încearcă să le facă geloase pe unele? Și de ce vorbesc mai mult cu alte persoane și încearcă sa se dea la ele chiar dacă pe cea mai bună prietenă o ignora?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că așa sunt unii. Se numește don Juan de Casanova.

| SlickyOMG a răspuns:

E foarte simplu, un baiat cand vrea neaparat o prietena/iubita (spune i cum vrei) joaca la dublu. adica in momentul in care nu merge cu una sigur merge cu cealalta (dar nu in toate cazurile) si daca tine doar la o fata celelate sunt rezerve rolling on the floor))

| Dana2103 a răspuns:

Vrea sa fie dorit. Sa se simta femeia ca il poate pierde oricand.
Asa si cu fetele. Vor sa aiba admiratori dar de obicei tin la unul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Oamenii sunt fiinte sociale. Ei socializeaza in grup, nu in cuplu. Pana se ajunge la o relatie de cuplu, dar si dupa, ei socializeaza. Tu ai vrea ca daca are o iubita sa nu mai vorbeasca cu alte fete, sa nu mai aiba relatii sociale cu ele? Ai vrea ca un baiat sa fie proprietatea ta? Ce gandire ingusta! Barbatul, ca orice mascul, are instinctul de la natura de a cucerii. Altfel multe specii de animale ar dispare.

| Michaeel a răspuns:

Pentru ca băiatul se maturizează mai greu și pana învață el sa fie loial și sa stea numai cu o femeie ii trebuie ani și ani. Mai ales între 14-25 nici unul nu ia nimic în serios, vor numai aventuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece este în natura lor să fie cuceritori, să-şi valideze bărbăţia, mai bine zis: femeile să-i valideze bărbăţia.

| Adry05 a răspuns:

Aia e o mare prostie spusă de una care stă cu unu care nu dă 2 bani pe ea, se duce la alta și se întoarce la ea când termină și în loc să-i zică „pa jetule că eu nu-s rezerva ta" se minte singură cu citate de astea cringe.