| cici96 a întrebat:

De ce cand alerg ma doare in partea dreapta sus?
insa dupa ce alerg cam vreo 10 minute nu ma mai doare straight face
funda!

4 răspunsuri:
| Valeria_Veronica_Diaconu_1982 a răspuns:

Am patit si eu la fel si cand am fost la medic mi s-a spus ca si la alergat trebuie inainte sa te incalzesti si sa ai mereu aceesi ritm pentru ca soliciti prea mult fierea si pancreasul, deci atentie

| Eumhaeu a răspuns:

Este simplu.Am invatat asta in clasa a8a la sport! O sa incerc sa iti explic si tiebig grin Cand alerci obosesti, corpul iti oboseste, creierul iti oboseste de asta te doare. Acolo este ficatul, poate ai mici probleme cu el.Dar nu te panica si mie mai mi-se intampla asta. Ceva important este daca alergi cand ai vrea sa te opresti...incearca sa nu o faci...mai alearga putin usor ca sa se obisnuiasaca corpul pentru ca nu e bine sa te opresti brusc din efort. Funda?love struck :d

| Valeria_Veronica_Diaconu_1982 a răspuns (pentru Eumhaeu):

Mersi de sfat.am si eu o intrebare.nu sunt de neam prost dar eu mi-am facut cont din prostie ca mi-a placut ca se dau sfaturi utile si la randul tau poti ajuta.intrebarea este:ce naiba este o funda si cum o dai ca eu chiar nu stiu.happynu am apucat sa ma uit bine pe aici la toate.imi poti spune si te pot ajuta cu acea fundahappy