| iAngel a întrebat:

De ce cand sunt cu prietena, nu sunt asa vorbaret ca de obicei? Pur si simplu nu pot sa gasesc subiecte sa discutam, sunt tacut, ce sa fac?

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Citeşte mult. Prin lectură capeţi experienţă de viaţă. Cartea este un prieten sincer care te învţă foatre multe lucruri despre oameni. Şi apoi îţi dezvoltă universul de cunoştinţe şi de îmbogăţire a vocabularului. Avînd aceste atuuri la îndemînă poţi deschide mai uşor subiecte de discuţie. E greu să porneşti pentru că apoi nu te-ai mai opri. Vorba aia : "Pofta vine mîncînd".
Ai încredere în sfatul unui om mai în vîrstă!

| 0IoAnA0 a răspuns:

Am aflat de chestia asta de la un baiat(si la el a mers): in timp ce mergi spre locul unde va intalniti vorbeste cu toate lucrurile din jur(de ex: cu copacul-ce frunze frumoase ai...cu un catel: ce faci micutule etc). el mi-a zis ca a mers si k atunci cand s-a intalnit cu prietena lui vorbea intr-unalaughing)