| stefylary a întrebat:

De ce chiar si cei mai buni prieteni iti devin dusmani...chiar atat de rea poati fi lumea ii ajuti mereu si cand ai nevoie de ajutor nu se uita la tine.

Răspuns Câştigător
| LeonardoDiCapra a răspuns:

Asta e lumea.La asta s-a ajuns si e chiar tragic!
Chiar m-a socat un grup de baietii care isi bateau joc de unul care prefera sa faca bine decat sa injure si nici nu e pocait.
Eu de exemplu sunt rocker si sunt bun, zic eu...adica nu fac rau, nu-mi place!
Sunt putin narcisist, si stiu ca raul urateste atat sufletul cat si trupul.Asa ca prefer sa-i ajut pe ceilalti, chiar daca sunt luat de prost, Cel de sus v-a judeca! Nu noi!

Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva uite aici id meu : denis_bad_boy73
Sunt mai mereu online, si imi poti zice orice...N-AM SA POSTEZ PE NETwinking!

| stefylary explică (pentru LeonardoDiCapra):

Mersi mult de incurajare esti un dragut

| LeonardoDiCapra a răspuns (pentru stefylary):

Vorbeam serios. Daca ai nevoie vreodata de cineva pe care sa te poti baza, eu sunt aici big grin

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da. Cam aşa e lumea. E bine să nu pui prea mult suflet în relaţii de tot genul, până nu ajungi să cunoşti cât mai bine persoana respectivă, şi să capeţi încredere deplină în ea.
Succes!

| stefylary explică (pentru Adry05):

Da ai dreptate din pacate eu pun suflet intr-o relatie.nimic si nimeni nu mai poate schimba lumea aceasta.trebuie sa avem incredere in noi si sa mergem mai departe. succes si tie.

| Adry05 a răspuns (pentru stefylary):

Trebuie. Unii oameni poate chiar ne merită încrederea.

| Neimportant a răspuns:

Ca să fie totul mai uşor,trebuie să eviţi astfel de persoane. În ziua de astăzi, un prieten este cu două feţe. De exemplu:
-dacă ieşi afară cu cineva, îţi spune :,,dar de ce nu m-ai chemat? nu doreşti să te afişezi şi cu mine?"
-dacă este cumva ziua de naştere şi i-ai spus doar un simplu,, La mulţi ani!'' o să-ţi răspundă:,, doar atât? dar te-a durut mâna să pui mai multe urări?''
-dacă mai ai doar vreo câteva minute şi îi dai un beep îţi reproşează,, dar nu poţi să-ţi cumperi credit? banii pe altele poţi să dai, dar pe aşa ceva nici nu se pune problema, adevărat?"
-dacă te-ai îmbrăcat la fel(aproape) o să comenteze:,, vrei să nu ne mai deosebească lumea? alte haine nu ai avut în dulap? de ce tocmai astea?''
-dacă îţi propui o întâlnire şi întârzii 5 minute, afirmă,, ai văzut cât este ceasul? nu puteai să te grăbeşti să ajungi la timp? sau ai avut altceva de făcut?''
-dacă îţi pierzi cumva banii şi trebuie să te împrumute zice :,, crezi că sunt banca ta? responsabilitatea unde ai lăsat-o?''

Unora nimic nu le convine şi devin insuportabili, iar de la asemenea chestii pornesc dispute, bârfe şi într-un final despărţirea drumului...

De aceea trebuie să fii atentă pe cine ai aproape şi dacă crezi că este pe măsura ta, păstrează-l, pentru a nu pierde şi de a da de altcineva mai grav.

| Aleqa a răspuns:

Asa e lumea acum, rea si cruda, se uita la tine doar cand au nevoie de ceva, si cand le ceri o mana de ajutor, se fac ca nu te vad.
Mna, deja trebuie sa te obisnuiesti cu lumea asta.

| Izomer a răspuns:

Asa e lumea. Nu ai ce sa faci in privinta asta. Tu vezi-ti de treaba ta, si lasa-i pe "prietenii" aia, in pace.winking
Rasplateste-le cu aceeasi monedawinking.

Traiasca Romania!

| stefylary explică (pentru Izomer):

Da asta e dar cand te gandesti ca ai avut incredere in ei nu iti vine a crede cat de repede se poate schimba lumea si persoana

| dragos9234 a răspuns:

Din cauza intereselor.
Fiecare are un interes ascuns.

| Kennziiie a răspuns:

Pentru că oamenii sunt falşi, d-aia! Pentu că pe lumea asta toţi sunt după interes, toţi vor să fie ei pe primul plan, şi nu se mai gândesc la cei din jurul lor, care odata le erau prieteni, by the way. Lumea poate fi foarte rea dragă, crede-mă happy