| PisicaAristocrata a întrebat:

De ce copiii de astazi (12-16/17 ani) se grabesc atat de tare sa se combine, sa se sarute, sa faca sex? De ce asa devreme?

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

E ceva explicabil avand in vedere comportamentul adultilor. In ziua de azi nu mai este ca altadata cand vroiai sa cunosti foarte bine partenerul inainte. Acum totul e direct, fara ocolisuri. Ei vor sa se maturizeze mai repede pentru ca ii tachineaza cei mari. Din pacate asa se intampla.

| madalicious a răspuns:

Pentru ca ei nu vor sa se lase mai prejos ca prietenii lor si sa se dea si ei mari ca au prieten/a ca s-au sarutat si au facut sex. Pentru ca le pasa de parerea celor din jur. Primul meu prieten a fost din cauza ca eram curioasa dar curioZitatea s-a transformat in dragoste. De asta nu sunt constienti copii din ziua de azi, ca vor suferi. Generatia se schimba tot mai mult se "modernizeaza" si incep tot cea ce nu este necesar sa stie tot mai devreme, din cauza curiozitatii.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca se cred maturi, cred ca se pot descurca in orice situatie si cand ajung in situatii extreme, cand vad ca viata nu este asa de simpla cum cred ei isi dau seama de greselile facute, dar uneori e prea tarziu.Consider ca parintii nu au stiut sa isi apropie copiii, sa faca din ei prietenii lor, sa le verifice anturajul si sa le explice ce e gresit si de ce.

| kidulinha a răspuns:

Pt. ca asa vad ei in jur. Adica noi laughing Primul meu sarut a fost pentru. ca am auzit ca e frumos, nu stiu ce. Si mi s-a parut scarbos. laughing Doar primul whistling. Si primul prieten tot d-aia a fost.Pentru ca toata lumea avea. Iar despre sex, inca ma pastrez laughing
Oricum daca vezi peste tot vrei si tu sa incerci.Sarutul ca sarutul, dar sexul e ceva mult mai important. Poate nu ii informeaza nimeni.
Take care :*:* Bye

| Eu4EverX a răspuns:

Pentru ca sunt curiosi...anturajul.parintii care il lasa de capul lor.

| arrriadna a răspuns:

Pai, mai Kimora, pana si creierele lor sunt altfel decat ale noastre. Si corpurile tin pasul. Mergi la gradi si vezi ca astia mici sunt foarte ageri! E normal ca avand toate informatiile "la botul calului" sa isi doresca.
Si la noi hormonii au luat-o razna tot la 12 ani. Ca am fost educati sa ii tinem mai bine in frau si ca societatea in care am trait noi era mai pudica... Alta poveste.
In generatia mea (am 30 aproape) fetele isi incepeau viata sexuala intre 16 si 18 ani. Nu vad nici o problema aici.
Adevarata provocare este pentru noi: sa ne mentinem mintile deschise, sa fim alaturi de "copii de azi" si sa ii ajutam sa nu intre in belele din cauza ritmului de viata!
Am prietena care la 24 de ani deja locuia cu iubitul de 3. Evident, relatia nu a mers fiindca nici unul nu era complet maturizat. Asta e beleaua, nu ca face dragoste si apoi cere sa "bage" o ciorba calda la stomac.

| SufletDeCopil a răspuns:

hee hee Copiii astia stiti cum sunthee hee...tot timpul curiosi si nerabdatori oh go on se cred maturi si se cred in stare sa faca asta prea devremehappy nu vror sa descopere placerile vietii una cate una si le vror pe toate deodatahee hee!

| sorin a răspuns:

S-au schimbat generatiile, vor sa experimenteze, sa descopere, dar sa stii ca e bine mai putin treaba cu sexul ca nu prea stiu sa se protejeze si de aici si multele probleme...

| wanda a răspuns:

Iti raspund la intrebare cu o intrebarebig grin
ce ce copiii de 12-16/17 ani sa astepte sa se combine, sa se sarute? de ce mai tarziu?

| Brotacelu a răspuns:

De prosti, d-aia.
Ei nu stiu ca daca ai prieten/a ai si foarte multe restrictii, ca de, ai prieten/a si nu mai poti face totul de capul tau ...ca sa te duci la un chef unde esti numai tu invitat/a [ex: Party girl, unde evident sunt numai fete...pai trebui sa ii ceri voie, ca poate el nu are chef sa te lase si vrea sa stai cu el in acea seara, si uite asa pierzi o mare petrecere big grin ]

Distractie placuta

| ÅñdRa a răspuns:

Din curiozite...mai ales la varsta de 16ani e o curiozitate fffff mare:d

| NedeaAndrei a răspuns:

Hai sa fim realisti...sa zicem ca pana pe la 16-17 ani e ca devreme pentru a incepe viata sexuala dar totusi de la 14-15 ani e normal sa incepi sa ai prieten/a pentru ca sincer ar fi chiar ciudat ca un baiat sau o fata sa nu fi avut prieten pana la varsta de 17-18 ani.

| sabela a răspuns:

Eu cred ca toti am fost in aceiasi situatie. E curiozitatea de la inceputul drumului. Inaintand in varsta am inceput sa triem si sa devenim mai maturi si responsabili.

| oky a răspuns:

Din curiozutate, probabil si indemnati de cei din anturaj. App. ce, la 17 ani nu e bine sa ai o prietena sau cum? :o:o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in vremurile vechi vechi foarte vechi laughing)tinerii nu se casatoreau la varste foarte fragede?thinking deci e ceva normal sa vrea sa cunoasca sentimentul de iubire din partea unei persoane de sex opusbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar ca tinerii din ziua de azi cam exagereazalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e un simplu motiv. nu stiu ce varsta ai, dar eu care inca sunt la scoal iti spun ca cei care nu au facut`o sunt marginalizati.sad si e trist! pentru. ca unii sunt mai timizi si nu vor s`o faca, dar s`au si saturat de nepopularitate.deci.[era o colega de`a mea care s`a pus cu un baiat si s`au despartit pentru ca ea nu stia sa sarute si nici nu vroia, si dupa s`a dat sfoara`n scoala si aia saraca se facuse mica.]
de combinat ce vroiam sa zicc. unii colegi se "combina" doar pentru ca se plac. si cred ca cel mai mare lucru pe care il fac doar un pupiclove struck. dar intr-adevar mai sunt si ltii frate care deja au fantezii eroticelaughingrolling on the floor.[era una in tabara. GOD!]

de sex sunt foarte multe fete scapate de sub control, cu probleme in familie, si fara indemnul mamei o fac!{ca sa se dea mari}. si dupa regreta. altele din saracie.
si baietii nu stiu dar nu mai gasesti baiat virgin la 14 ani straight face [ la un moment dat am descarcat un joc de pe net si mi-a aparut o caseta cu chestii xxx. si cand s`o inchid vad un comentariu de la un baiat de mi-a picat fata!{cica ador chestiile astea. o fac de la... tine`te binee... 11 ANI!straight faceera sa mor acolostraight face