| LawlietL886 a întrebat:

De ce? De ce eu nu pot avea pe nimeni. Am 15 ani. Dragostea pentru mine nu a existat și poate nici nu va exista. Nu am iubită. Am iubit o grămadă de fete. Ultima este o c***ă din câte am auzit. Acum îmi place o fată. Pare să nu fiu de ea. Pe Facebook are sute de like-uri și zeci de comentarii. Zeci de băieți o venerează etc. Mult mai drăguți decât mine. Eu sunt un nimic pe lãngă ăia. Eu nu am viață socială, nici popularitate, nici nu ies în oraș. Absolut nimic! Sunt un zero care e respins de toate fetele. Sunt disperat! Știu ce o să ziceți. O să ziceți că sunt multe fete pe lume etc. Pentru mine nu. Alți băieți s-ar uita la alta. Dar mie când îmi place o fată pun suflet. Poate o să mă luați la mișto dar asta e.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Deci, ce sa spun, ai 15 ani, inca e bine, ai timp sa te perfectionezi in "agatat".
Deci, ai cam mult de invatat daca vrei sa le "seduci", acum nu o sa stau sa scriu aici pagini ca deh, nu ma plateste nimeni pentru sfaturile mele laughing
Deci, sa analizam intrebarea ta:

"De ce? De ce eu nu pot avea pe nimeni. Am 15 ani. Dragostea pentru mine nu a existat și poate nici nu va exista. Nu am iubită. "
- Dupa cum am spus, ai 15 ani, nu e atat de tragic, dar e bine ca ti-ai tras un semn de alarma pentru ca acum la varsta asta iti e ceva mai accesibil sa inveti arta seductiei.

"Am iubit o grămadă de fete. Ultima este o c***ă din câte am auzit."
-Ma indoiesc sa fii iubit cu adevarat, cel mai probabil ai fost doar atras de ele, te-ai gandit mai mult decat ar fi trebuit la respectivele si ai facut cunostinta cu o iubire "oarba" mai mult generata din dorinta de a primi afectiune.
Faptul ca ea e considerata c****, aia e, daca stii seductie o poti face fata de casa,..., sau nu.

"Acum îmi place o fată. Pare să nu fiu de ea. Pe Facebook are sute de like-uri și zeci de comentarii."
-Degeaba are ea 500 de likeuri, 50 de comentarii daca are 5000 de prieteni, asta vine 10%, deci daca tu ai 300 de prieteni si ai 30 de like-uri si 3 comentarii, eh, esti in graficwinking

" Zeci de băieți o venerează etc. Mult mai drăguți decât mine. "
-Sa fie sanatosi, daca-ti dau si tie 20 de fete care sa stea sa te venereze te vei plictisit de ele indiferent cat de frumoase ar fi.

" Eu sunt un nimic pe lãngă ăia. Eu nu am viață socială, nici popularitate, nici nu ies în oraș. Absolut nimic! Sunt un zero care e respins de toate fetele. Sunt disperat!"
-Eh, aici e problema, increderea in sine care se pare ca s-a cam ascuns de tine.
Cam asta e tot secretul, increderea, asta vor fetele, increderea de sine le face sa se simta protejate, le atrage, una este cand vorbesti cu o fata cu teama, de parca daca spui ceva gresit ti-ar baga un baton de dinamita in gura, si alta e cand vorbesti de parca te-ar durea in p*** de ce cred ele, acum desigur exista si cazuri in care vei fi considerat badaran ca deh, nu toti suntem la fel, dar din cate "esecuri" zici tu ca ai fi avut, e clar ca nu prea ai tu treaba cu genul ala de fete, deci, prin urmare, get balls, si fi badaran, spune-le exact ce-ti trece prin cap, bine nu chiar tot, ca deh, poate le sperii si ajungi la racoare, spune-le tot ce-ti trece prin cap dar cu bun simt, si intr-un mod deosebit.

Cam asta a fost esentialul, trebuie sa intelegi ca atitudinea face totul sa zicem 50%, 25% e aspectul, aici ma refer sa ai un aspect decent, ca desigur, daca chiar esti vai de p*** ta si duhnesti de la 3 blocuri, poti sa ai cea mai smechera atitudine, nu se apropie nici o fata de tine din cauza mirosului, si restul de 25% alte preferinte.

Deci, in concluzie, atitudine + aspect decent, si poti avea cam orice fata vrei, acum desigur mai intervine si norocul.
Desigur ca la inceput va fi mai greu pana acumulezi increderea in tine, pana acumulezi experienta, dar poti incerca sa o mimezi.
Incearca sa le privesti in ochii cand vorbesti cu ele, si desigur daca treci pe langa o fata care te atrage, din nou trebuie sa o privesti in ochii.
Cu timpul vei vedea ca asta te ajuta, iti vei da seama din modul din care reactioneaza cand sunt vazute ca le privesti, daca te plac sau nu, daca sunt emotionate sau nu.

Si uite asa cred ca am scris o paginahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu timpul vei gasi persoana potrivita, probabil ca sunt multe fete care te plac si ar dori sa aiba o relatie cu tine. Cand o usa se inchide, alta se deschide, asa ca fii optimist.

| LawlietL886 explică (pentru anonim_4396):

Am specificat că nu m-am plăcut niciodată o fată și nici acum.

| 393Dan a răspuns:

Nimeni nu a mers de la 0 la 100 intr-o zi. Incepe cu fete asa care crezi ca vei face fata. Cauta pe Facebook prietenele, prietenilor, prietenilor sau vezi pe-afara daca observi vreo fata draguta.
Pentru inceput nici nu-i numaidecat sa le inviti undeva, doar comunica cu ele. Iesi afara, vezi o fata, intreab-o daca stie unde-i cea mai apropiata cafenea si doar vorbeste cu ea, asa pentru inceput ca sa devii mai degajat si mai increzut in abilitatile tale. Dupa vreo 20 de incercari de-astea, incepe si sa le mai faci si cate un compliment pe-aici, pe-acolo si sa le ceri numarul. Suni la cat mai multe fete poti, mergi la cat mai multe intalniri poti, pentru cat mai multa experienta. Si cu una dintr-insele la sigur va merge ceva.

| Mihaelablabla a răspuns:

Du-te și practică un sport. Vei deveni mai sociabil dacă te duci în locul potrivit și vei arăta mai bine, nu îți va mai fi rușine să te bagi în seamă cu fetele.