| Alexa1234a a întrebat:

De ce doar fetele frumoase sunt înconjurate de băieți?
În generala băieții stăteau doar cu fetele frumoase.
În clasa a 8 a unii (băieții populari din clasa) au adus mărțișoare și bomboane și le-au dat doar fetelor frumoase.
În momentul ala m-am simțit foarte prost.
Am spus ca la liceu o sa fiu mai sociabila dar chiar dacă sunt în alt liceu mai nimic nu s-a schimbat.
Mai sunt în clasa cu 4 foști colegi (2 fete și 2 băieți) iar noii băieți din clasa vorbesc doar cu fetele frumoase.
Pe mine ma baga în seama doar dacă e ceva legat de vreo tema.
De ce pe ele le considera prietene iar restul fetelor sunt un nimic?
Și unde mai pui ca un o fosta colega și un fost coleg sunt în liceu cu noi și când trec pe hol pe ceilalți colegi ii baga în seama și mie nici *buna* nu îmi zic...
Ma simt groaznic văzând ca fetele drăguțe din liceu sunt salutate și pupat pe hol iar eu sunt un nimeni doar pentru ca nu sunt frumoasa

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu te mai necaji si amara mai bine sa fi asa linistita si neanconjurata de baieti decat prea bagata in sema si vanata la orce pas ca sa fi barfita.
Eu cand eram la scoala nu eram foarte sociabila si nici nu imi placea sa ma bag in seama si crede-ma am realizat ca e mai bine pentru mine cand am vazut cum se faceau remarcate celelalte.Prefera sa atragi atentia mai tare celor din afara scoli tale ce sunt la fel ca si tine mai linistiti ca pe acele fete nu le baga aia in seama pentru frumusete (aveam si eu cazuri si crede-ma numai frumoase nu erau) ci pentru ca erau de bani gata ambi sau pentru ca aveau cunostinte comune in afara liceului sau pentru alte lucruri oferite de catre ele fara sa stie altii

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Invers nu este la fel? baieti frumosi sunt inconjurati de fete multe, bun venit in realitate unde fizicul conteaza

| T0T a răspuns:

Oh, sărăcuța, nu ți-au adus băieții ăia populari mărțișoare pentru că probabil te consideră la fel cum îi consideri pe ratații ăia ce ți-au adus și nici nu a contat, că deh, erau de la niște ratați. Acum serios, gândește-te că așa cum cauți tu atenția celor populari așa caută și ei atenția fetelor atrăgătoare. Ești ipocri.tă,

| siriusblack98 a răspuns:

Sunt extrem de sigur vazand multe cazuri asemenatoare de cand eram la liceu si nu numai, ca te ignora nu din cauza ca sunt altele mai frumoase, ci din cauza modului tau de a fi. Poate esti si mai timida, rusinoasa, nu stii cum sa te faci placuta sau sa te bagi in seama cu cei de varsta ta.Sau ai impresia ca noi astia mai putin miss olympia si miss univers nu ne integram in societate?! Totul tine de atitudine, de increderea in sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te amagi singura.Ai si alte defecte, in afara de aspect.Defecte ce tin de atitudine/caracter.Dar de alea vad ca faci abstractie))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu a fost asa si mere o sa fie asa. Soarta. Fetele inteligente stiu sa atraga prin comportamentul lor, daca fizicul lasa de dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistitã intotdeauna toti le pulã la fundulet pe cele frumoase, mai ales in generalã si liceu dar putini sunt bãgati in seamã.
Cel mai bun mod pentru tine e sã te uiti dupã bãieti mai mari, clasa a 12-a si facultate, cu 3-7 ani mai mari, ei iti vãd mult mai bine frumusetea decât niste baietei pupincuristi fi sigurã happy( scuze de limbaj dar nu m-am putut abtine)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti disperata dupa atentia lor si de asta nu te vrea nimeni.
in momentul in care ai sa incetezi sa mai vrei atentia lor si o sa incepi sa te preocupi de tine, atunci n ai sa mai scapi de ei.

| PopescuPopescu a răspuns:

Frumustea exista doar pe exterior
frumusetea e doar la fete
ca incepe cu,, f,,