| Ahmed13 a întrebat:

De ce, dupa ce stau la pc 2-3 ore am ca niste pete rosii in jurul ochilor?

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Iti soliciti foarte mult ochii ar trebui sa stai ma putin timp si incearca sa te speli pe fata.

| BlackRose03 a răspuns:

Poate suferi de (CVS). Toate aceste ore pe care le petreci la calculator iti solicita ochii, creind o afectiune numita si Sindromul vederii la calculator (CVS). Printre simptome se numara si ochii rosii sau iritati.Redu timpul petrecut in fata calculatorului si clipeste cat mai des, altfel ochii iti obosesc, de vina fiind ecranul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca ai si miopie, iti soliciti ochii
Du-te la un medic

| Ahmed13 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred că am deoarece văd obiectele de la distanță perfect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ahmed13):

Atunci poate ai doar ochii uscati
Du-te la doctor si poate iti recomanda doar niste lacrimi artificiale