| AnamariaGafita a întrebat:

De ce e important sa avem visuri și teluri în viata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca neavand un tel sau vis in viata, ajungem gunoaie, paraziti ai societatii.
Un om fara ambitie sau vointa este un ratat, care nu realizeaza nimic in viata fiindca nu are nici un interes personal, asteptand sa fie hranit, spalat si intretinut de parinti ca orice parazit, fiindca el perosnal nu are nici vointa, nici tel, nici vise.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Visurile și telurile pe care le aveam sunt ca o motivație pentru a da tot ce este mai bun din noi.
Fiecare dintre noi avem un vis sau un tel fie ca este unul care se realizează ușor sau altul care necesita multă muncă.

| Ilinca2005mau a răspuns:

Pentru că atunci cand nu mai avem nimic, visurile sunt cele pentru care rămanem. Avem nevoie de ceva pentru care luptăm. Așa suntem construiți