| AtateaConditii a întrebat:

De ce e liber pe 4 iunie, si mi-a zis o profesoara ca la toate liceele tehnice se face practica pana in 13 iulie,eu fac si voi faceti?cryingSi am inteles ca facem numai curat in scoala, si pe afara strangem gunoiul.Sunt la liceu de protectia mediului dar la chimie industriala, de ce trebuie sa se faca asta la practica.Si se mai da si note pe cat de repede strangem gunoiul sau cum?

2 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!

8 comentarii 6801 afișări HomeNewsRUSALII 2012. 4 IUNIE 2012, ZI LIBERĂ
Postat la: 24.05. 2012 13:10 Ultima actualizare: 24.05. 2012 14:58
sursa foto Mediafax Octav Ganea

Printre ZILELE LIBERE din 2012 se numără şi a doua zi de RUSALII, 4 IUNIE 2012. Aceasta pică luni şi va fi liberă pentru români.

De Rusalii, Sfinţii Apostoli au primit putere (har) şi s-au transformat din oameni timizi şi simpli, în propovăduitori ai învăţăturii creştine.

Dintre cele 11 sărbători legale prevăzute în Codul Muncii, în 2012 ne bucurăm de şapte zile libere, celelalte patru fiind în weekend.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Conform legii este liber prima si a doua zi de Rusalii. In rest nu stiu.