| yoonny a întrebat:

De ce este iubirea/dragostea cel mai important lucru?

3 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Heii.
Pai. Hai sa gandim logic. Daca nuar fi fost ai mai trai? Ar mai fi trait cineva? NU! Oamenii se iubesc, au copii, copii au copii si tot asa. Daca nu era iubirea, ramanea o singura generatie si se sfarsea imediat laughing.
Decii. Iubirea este unul, sau poate cel mai important lucru pentru noi.

Sa o luam din perspectiva tinerilor [ printre care si eu].
Iubirea e un fel de joaca pentru noi. Iubim, trece, etc. Ne simtim ca in Rai. Decii. Ne simtim bine cand stim ca ne protejeaza cineva, de aceea este important happy

Sper ca te-am ajutat! happy

| lpavel a răspuns:

Nu pentru toata lumea este cea mai importanta! Dar cei care pun dragostea pe primul loc asa gandesc : Ce poate fi mai frumos pe lumea asta decat sa iubesti si sa fi iubit! Banii nu-ti pot oferi placeri NEDESCRISE pe cand dragostea DA. Cine nu crede acest lucru sa intrebe un miliardar daca se simte tot timpul fericit stiid ca are bani multi, pe urma intrebe doi indragostiti daca sunt fericiti unul cu altul.

| Bianca258 a răspuns:

Sa o luam pe rand. Intr-o relatie daca nu este iubire, aceasta nu merge, intr-o familie daca nu este iubire... nu se mai numeste familie, intr-o echipa daca nu este iubire nu colaboreaza. Daca iubesti si esti iubit esti fericit si asta conteaza cel mai mult. Daca tu te simti bine in sinea ta vei putea avea si o cariera fericita si cam tot ce-ti doresti.