| naviDIabLO a întrebat:

De ce exista oameni care vor binele altor oameni?

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai eu ma bucur ca mai exista astfel de oameni... e foarte bine sa avem omenie, sa ajutam aproapele si sa nu existe atata rautate, e nevoie si de oameni buni, cu suflet mare care sa ii pese si de altii nu doar de persoana lor, trebuie sa fi un om cu verticalitate, sti ca bine faci, bine gasesti... daca ar exista numai oameni rai iti dai seama ce ar fi, din fericire mai exista si oameni adevarati din toate punctele de vedere.desi rautatea a cam acaparat omenirea, si asa exista destula rautate, nici nu trebuie mai mult de atat, bine ar fi sa fie cat mai multi oameni care sa doreasca binele celorlalti.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru ca au un suflet mare si le pasa si de altii big grin Nu numai de ei big grin

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

De ce să nu existe? Crezi că şi ei au intenţii ascunse? happy
Eu ştiu astfel de oameni, chiar Bacemi este aşa! Oricum, ca răspuns la întrebare: Ei există pentru că lumea ar fi cu mult mai macabră fără prezenţa lor. happy

| marrr a răspuns:

Deoarace exista oameni care nu se gandesc numai la ei insisi si isi impart bucuriile cu altii.

| Malvina24 a răspuns:

Daca n-ar exista oameni care vor sa faca bine, am muri cu totii ne-am omora unii pe altii cu toata rautatea din noi!

| costymaximus a răspuns:

Pentru ca altruismul n-a murit de pe suprafata pamantului. Fereasca Dumnezeu sa moara, atunci va disparea si rasa umana.

| octavianpas a răspuns:

Pentru ca asa au si ei de castigat in viata. Poate numai multumire sufleteasca si este de ajuns.

| Florin_3378 a răspuns:

Da tu cum ai prefera Oameni care iti vor binele sau care iti vor raullaughingadica na oricum asta e asa o intrebare la bascalie de aia ti-au raspuns totirolling on the floorlaughing

| Gospell a răspuns:

Pentru ca acei oameni se iubesc, sunt rude, prieteni etc.
Tu ai vrea raul cuiva drag? sau indiferent de persoana caruia ii vrei raul... Tu simti ca acest lucru te va ajuta cu ceva? raspunsul este NU

| wdsasd a răspuns:

Faza e ca in ziua de azi nu prea mai exista, pana si presupusii prieteni iti vor raul.

| andreutza94 a răspuns:

Pentru ca asa a lasat Dumnezeu sa fie.

| Iulică_3456 a răspuns:

Din plictiseala, lipsa de ocupatie, ratiunea omului implica doar grija de propria sa fiinta nu si de cea a celor din jurul sau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te-ai gandi doar la binele tau si n-ai tine la nimeni, ma intreb cat de roza ar mai fi viata. Oare nu te-ai satura de ea, sa stii ca nimeni nu tine la tine?! Daca o luam asa, n-ar exista nici iubirea, si cred ca nu am fi existat noi in ziua de azi.