| ralukaa0011 a întrebat:

De ce Făt-frumos se numea Făt-frumos? poate vi se pare stupida intrebarea... dar ce de?

Răspuns Câştigător
| Ralluca25 a răspuns:

Mda bună întrebarea thinking Poate pentru că el chiar arăta bine thinking În povești poți să scrii ce vrei. happy Mai nasol suna Făt-Urâtrolling on the floor).

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Aşa l-a botezat mă-sa (mă rog, autorul).

| Alexander21 a răspuns:

Ca era un copil frumos.Fat=sarcina. Deci de cand era el un spermatozoid era frumos.

| AncutzaDragutza97 a răspuns:

laughinge un cuv compus: fat+frumos... fat inseamna copil nou nascut iar frumos stii ce inseamna laughing