| giulia_6563 a întrebat:

De ce fetele din zia de astazi sunt asa de false?(silicoane, lentile, par vopsit, machiaj)cu ce ies in avantaj? credeti ca baietilor le plac lucrurile acestea la o fata? cat timp credeti ca va mai fi in top acest moft? la intrebare pot raspunde si baieti in special... fara suparare fetelor dar sunt sigura ca si voi sunteti la fel de curioase ca si mine de asemenea si voi baietii sa aflati anumite trucuri pe care le fac fetele pentru a va cucerii.nu ezitati astept cat mai mule raspunsuri

Răspuns Câştigător
| deejayra a răspuns:

Un machiaj mic acolo merge.Sincer mie nu imi plac fetele astea cu lentile, tone de machiaj si multe fite...sunt prea PITZIPOANCE.Ca sa poti vedea adevarata frumusete a unei femei trebuie sa fie cat mai naturala.Si in plus de asta...prea mult machiaj strica, o sa ajungeti la 25 de ani cu un nr de riduri egal cu a lu bunicu

15 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Pai... unele fete cred ca fara toate aceste lucruri nu au niciun farmec...sincer si eu am parul vopsit pentru ca mi-a placut dintotdeauna sa fiu bruneta iar parul meu natural bate spre blond inchis, nu ies afara nemachiata nici pana la piata...asa sunt unele fete si cred ca acest moft va fi in top mereulove strucklove strucklove struckeu una nu renuntz la elhee hee

| PauLa.M a răspuns:

Probabil vor sa ajunga precum barbiestraight face
din plastic.si sigur se simt mai frumoase. dar toate astea in timp le fac rau.mai bine e cum te a dat Doamne-Doamne happy asta in privinta operatiilor estetice.
oricum si eu sunt vopsita...ma machiez.si sunt sigura ca si tu te machiezi...asta nu inseamna ca esti falsa. asa s femeile de mult timp.nu am nimic impotriva make up-ului. dar am sunt foarte revoltata cand vad o piti cu kg de fond de ten.si fard care pot fi luate cu spaclu. mai finut ca i mai dragut
sper ca te am ajutat :*

| r8driver a răspuns:

Dar tu nu folosesti nimic din toate astea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. eu ma dau cu fond de ten uneorithinking, de machiat doar saptamana astalaughingasa ca ma mai machez si eu[pana acum deloc, decat la ocazii speciale] si cam atat.Silicoane nu'mi voi pune niciodata. nu vreau corp strain in piepthappy, nu am nevoie de 90 ca sa pot trai.cu vopsitul...am fost bruneta si saten inchis(care mi-a iesit brunet) si acum astept sa'mi iasa sa'mi fac cateva suvite. si lentile? imi voi pune doar dupa 18 ani pentru ca am o problema cu vederea la un ochi si nu vreau sa port ochelarihappy

| carmi_6480 a răspuns:

In primul rand cred ca orice femeie si-a vopsit parul si s-a machiat cel putin o data in viata, asta nu inseamna ca sunt false.Si eu ma machiez, imi vopsesc parul, ma aranjez pentru ca asa ma simt eu mai bine, imi da mai multa incredere in mine stiind ca arat bine, nu vreau sa ies in evidenta ci doar sa-mi placa ceea ce vad cand ma uit in oglinda.Despre cele care chiar exagereaza[operatii estetice, lentile sani falsi etc] cred ca o fac pentru ca nu au altceva mai bun de aratat si daca nu e ...se pune ce se poate.

| ShaKuri a răspuns:

Personal imi plac fetele cat mai naturale. bineinteles c nu strica putina pudra in obraji. putin rimel... e feminin. dar nu as vrea sa ies cu un clovn pe strada. si ma refer si la vestimentatie si la machiaj.coafura. uite asa cum esti tu. e mai mult decat ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai giulia decat sa mangai un silicon care nu simte nimic mai degraba un ciot de picior care ajunge la extaz.finndca prefer o femeie fara un picior decat un ciborg cu tot felul de implanturi.si sincer ...nici cu machiajul nu prea sunt de acord decat in cazul in care vrei sa ascunzi niste efecte ale varstei. dar in rest nu-i vad rostul la niste fete tinere frumoase prin insasi faptul ca sunt tinere.si cat de tinere.si atat de vopsite incat cand dai vopseaua jos ramai dezamagit.mai bine natural.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mie chiar nu mi-ar place sa pun limba pe-o țâță cu silicon in ea.
Chiar nu imi place sa sarut niste buze pline de margarina...
Cat o sa mai tina? Nu stiu, trist este insa ca se tot agraveaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...si eu sunt vopsita...de felul meu nu ma machez... dar in unele situatii da... ex: la o petrecere...etc...trebuie sa fim naturale... o fata nu insdeamna ca i frumoasa daca se machiaza, fardeaza...etc...ea este frumoasa fiind naturala asa cum a dat-o d-zeu...iti dai seama cand le vezi pe unele date cu 10 kg d fond de ten.normal ca ti se pare frumoasa... da cand se spala pe fata zici cai o baba d 80 d ani...asa ca sfatul meu e sa fii cat mai naturala.ca daca ii cineva sa te placa te place prin felul tau dea fii si prin simplitatea ta...

| imortal a răspuns:

Eu unul nu as alege o astfel de fata "falsa", in vremea asta insa, cu "fita la moda" daca te afisezi cu o fata din chirpici, dai bine pe ecran... dar ioc caracter...mult mai stralucitoare este frumusetea naturala... prefer sa am o fata langa mine care sa stie cum se foloseste sapunul, pasta de dinti, si penseta decat 100 de alifiuri, farduri, vopsea de par...si la 30 de ani sa ma trezesc dimineata langa o fata mai urata ca bunica...si sa stiti ca bunica e chiar foarte frumoasa...si offtopic "Giulia, esti chiar foarte frumoasa din cate vad in poza ta, sper ca nu faci parte din fetele "false"...

| fevrier a răspuns:

Da' tu vezi ce avatar ai pe site?

| Mony_4137 a răspuns:

Se poate si fara machiajtongue
eu una -sincer- nu am pus machiaj pe piele de cand am fost mica si ma prosteam
tongue
Unele (-adica mai bine zis 90%-) se fardeaza?
DC?
Simplu. Nu au ce arata altcevastraight face
Si care au...nu se multumesc cu asta

| bella_7043 a răspuns:

Dar tu draga Giulia de ce faci "botic" in poza de la avatar? Si de ce un decolteu asa larg? Hmmm thinking

| Denisa167 a răspuns:

Fetele sunt frumoase cu pucin macheaj macheajul cand o sa ara 26 o sa fiu ca bunica mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spui tu ca sunt false poate asa este si eu ma machiez dar nu cum spui tu, ocazional si incerc sa o fac sa para cat mai natural si pun pariu ca si tu o faci.si tu te machiezi, si tu te aranjezi, te imbraci cat mai provocator.si in poza asta se vede ca si tu esti machiata si tu esti imbracata mai sexy. in fine nu cred ca este ceva rau in a te aranja, nu zic sa fii ca alea care cand ies pe strada pur si simplu te uiti la ele si nu vz decat 2 kg de fond de ten. dar daca stii sa te aranjezi eu zic ca este ok