| aleeee a întrebat:

De ce hainele se calca pe dos?

Răspuns Câştigător
| Unique a răspuns:

Pentru ca fierul de calcat contine in suprafata incinsa o substanta ce lasa unele imprimeuri, poate si murdarie, pete albe daca haina e neagra sau tocmai invers.
o problema mai sunt si nasturi care daca ii atingi se topesc
mai este si formele hainei le poti distruge
oricum se calca mai bine pe dos stai linistita
nu ramane pete pe fata

6 răspunsuri:
| VoiceWithin a răspuns:

Pentru ca au imprimeuri, paiete si din astea pe ele, si arata si mai curat si mai frumos cand le calci pe dos. Sau sunt unele materiale care se distrug, lasa fierul de calcat un luciu care arata foarte urat. happy sper ca te-am ajutat

| c0rn3l1uss a răspuns:

De ce hainele nu se calcă pe faţă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In caz ca se murdaresc de la fierul de calcat sau daca se strica imprimeul.

| *Baby* a răspuns:

■ ExPreSSivE ∴QuEEn :: BrUnEttE:: hey tu.esti cam analfabeta!

| alonet a răspuns:

Daca cumperi ultima generatie de la tefal ti-ar fi floare la ureche calcatul happy de la 350 lei in sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa arzi hainele