| George0508 a întrebat:

De ce imi pasa de ce spun ceilalți despre mine și mă consum foarte tare dacă cineva se supăra pe mine, ce ar trebui sa fac sa nu imi mai pese?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Filtreaza tot ce auzi de la alti prin ratiune, indiferenta, ignoranta nu e mereu cel mai bun lucru, desigur e o imensa diferenta intre critica intelectuala si cea de animal de jungla turbat cu spume la gura, mereu cineva va spune ceva despre tine ca barfa este un sport national in Romania

| CosminCD a răspuns:

Nu e usor, dar se poate! Pur si simplu te faci ca nu auzi. Nu ar trebui sa ne intereseze ce spun altii despre noi pentru ca fiecare are povestea lui si doar el o intelege.

| AndaAlexandra a răspuns:

Ar trebui sa îți cunoști adevarata valoare. Așa nu te-ar mai afecta ce spune unul și altul despre tine.