| wannabe a întrebat:

De ce in general felele sunt atrase de horoscop si de zodii?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Te inseli.Nu cred toate.happy
Vrei sa iti dau un exemplu? Eu big grin Nu cred in nici un caz in asa cevawinkingEste o mare tampenie.straight face
Nu se adevereste ce scrie acolowinking

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poi...nu cred prea multe in horoscop, insa multe il citesclaughing
Eu citesc horoscopul in fiecare zi, si sunt curioasa sa vad daca chiar se intampla asa cum zice acolo.
De exemplu intr-o zi am citit ca sigur in acea zi voi primii o cerere de prietenie[nu pe TPUrolling on the floor] de la un baiat cu care filtrez de mult timp...degeabalaughing nu a fost asa:-

mlm
| mlm a răspuns:

Poate al citesc doar din curiozitate, nu toate fetele cred in asa ceva.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce-i aia horoscop? Se mananca? Se bea?drooling

| MisterKat a răspuns:

Pentru ca sunt mai inteligente!

| Parintele a răspuns:

De proaste.

| kitty_8919 a răspuns:

Poate unele sunt atrase dar eu nu chiar nu sunt pasionata pentru ca stiu ca nu sunt adevarate.

| ellene a răspuns:

Eu nu sunt atrasa de horoscop...rar urmaresc horoscopul, iar zodia unei persoane nu cred ca spune multe despre ea. Mi se par o prostie reclamele alea de la tv gen " vrei sa afli .bla bla .perechea ta? trimite un sms de 2 euro cu zodia si anul nasterii etc."

| cristi27 a răspuns:

Creca fetele sunt mult mai superstitioase decat baietii

| kayan a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care baietii sunt atrasi de masini si fotbal happy

| thealchemist a răspuns:

In ceea ce priveste astrologia, barbatii sunt prin traditie cei care domina subiectul. poate ca fetele au o imaginatie mai bogata si prefera sa creada in unele lucruri cum e un horoscop dintr-un ziar, ca sa cladeasca pe acea informatie care de cele mai multe ori e produsul unui program care da un raspuns la intimplare, o poveste proprie despre ce ar trebui sa se intimple in ziua sau saptamana respectiva, dar barbatii au fost in general astrologii ultimilor 2000 ani, de cind misterele antice dominate de femei au disparut.

| Ruxandra_8921 a răspuns:

Cred ca de cele mai multe ori vrem sa ne simtim dominate de dorinta de a accede spre ocult...ideea e ca poate nu credem ca ni se poate intampla exact ce ni se spune in horoscop dar e bine de stiut o alta opinie... iar cat despre zodii...au fost indelund studiate si analizate pana sa se defineasca caracteristicile fiecareia...si crede-ma ca e cam adevarat! am urmat si eu niste cursuri de astrologie si ramas surprinsa ca ceea ce citeam in cursuri regaseam la persoanele din jurul meu... o potrivire fantastica...de exemplu...ai cunoscut vreodata o persoana in zodia "gemeni"? in cercul astral se numesc "fluturii fara de griji ai cercului zodiacal..."sau "oamenii cu 1000 de fete"nu vreau sa se interpreteze gresit.nu jignesc pe nimeni.nu sustin ca sunt perversi...doar ca au o abilitate mai mare decat a altor zodii de a se conforma cu situatiile date...ai sa vezi...

| ladybird a răspuns:

Eu cred ca prea putine fete cred orbeste in aceste lucruri, insa majoritatea sunt atrase, doar din dorinta de a sustine unele lucruri pe care deja le stiu. Oricum lucrurile astea nu au relevanta decat daca vrem noi sa aiba!

| roxyema a răspuns:

Sincera sa fiu...nici eu nu stiu... dar si mie imi place zodiacul si zodia mea, desigur...insa pentru mine e pur si simplu o pasiune... e interesant...big grin

| yourfriend_1956 a răspuns:

Oau cu faza asta ne-ai prins asa sunt si eu si...chiar nu stiu de ce...noi chiar credem in chestiile astea...ne intereseaza ce zic astrele despre iubirile noastre...pff...uneori ni eu nu ma inteleg...love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din naivitate, cred.si din dorinta a fi pregatite pentru orice situatie.noua nu ne place sa fim luate prin surprindere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil sunt mai credule la minciunihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nekane: mie imi place sa fiu luata prin surprindere. Altfel, care ar mai fi farmecul?
Eu nu sunt interesata de horoscop. Mi se pare o aberatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu ma uit la caracteristicile zodiei mele dar nu cred orbeste in el si nici nu citesc horoscopul ala zilnic prin simplul fapt ca nu ma intereseaza