| DeNyyy a întrebat:

De ce in lumea asta e atat de rea? de ce toti fac diferentieri? de ce? la mine nu exista zi in care sa nu ma supere cineva...de ce toti sunt asa? de ce lucrurile nu pot fi asa cum trebuie. DREPTE! de ce? intrebarea asta ma macina mereu

9 răspunsuri:
| madalicious a răspuns:

Pentru ca si-a bagat diavolul coada, si a stricat lumea armonioasa de dinainte de aparitia lui.

| Pupily92 a răspuns:

Ar trebui sa fii fericita. tu esti diferita, iar ei sunt toti la fel.laughing tu esti unica. lasa-i pe ei cu lumea lor, tu fii insati cu lumea ta.nu esti singura care trece prin asa ceva happy

| Pupily92 a răspuns:

Ar trebui sa fii fericita. tu esti diferita, iar ei sunt toti la fel.laughing tu esti unica. lasa-i pe ei cu lumea lor, tu fii insati cu lumea ta.nu esti singura care trece prin asa ceva.nimeni nu stie sa te pretuiasca pentru ce esti.toti vad doar defectele happy

| vladutzzz_2456 a răspuns:

Buna! Incearca sa'i ignori pe cei care te supara, sau, daca nu, plateste'le cu aceeasi moneda!
Important este sa nu le arati ca vorbele lor te ating! Daca vad ca le merge, vor continua la nesfarsit cu "sacaiala". Si straduieste'te sa nu mai pui totul la suflet, chiar nu are niciun rost! happy

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Pentru că foarte mulţi observă, dar nimeni nu se sinchiseşte să fie mai bun. Nu este aşa? Toţi au observat cât de rea e lumea, dar tot răi rămân toţi. happy
Nu te mai uita atâta la lume, ocupă-te de tine, devino mai bună, şi astfel vei fi mai fericită.

| kennyisdead a răspuns:

Intra-devar, lumea o ia in regres.
Singurul lucru pe care il poti face e sa te comporti cum ai vrea sa se comporte si altii cu tine si sa stii ca nu esti singura.
Suntem multi care vrem sa creem o lume mai buna
Curaj
Cauta pe youtube de VAMA-scrisoare catre fat frumos, si citeste comenturile date la video.
Suntem multi ca si tinehappy
Curaj

| Razvan a răspuns:

Si cine a zis ca lucrurile trebuie sa fie dreptete? Tu iti dai seama cum ar fi o lume in care totul ar fi drept & just? Perfectaraised eyebrowsNu exista asa ceva si nu a existat niciodata. N-ai cum sa schimbi lumea deci nu-ti ramane altceva decat s-o accepti

| believe a răspuns:

Anume prin faptul ca lucrurile sint diferite, ca mai exista probleme, doar astfel putem simti cu adevarat fericirea de a trai, bucuria de a te simti realizat.Toate lucrurile din lumea asta asi au propriul rost, cu toate ca deseori noi nu il intelegem... poate peste ceva timp doar putem realiza ca un oarecare eveniment, care ni s-a parut,, nedrept"ne-a format ulterior caracteru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mama mea lucreazu intr-un loc in care vin multe persoane mie msepare ca face rasism eu tot ii spun asta dar numa itelege ba o pun in diverse situati dar nu functioneaza