| Anonim_4797 a întrebat:

De ce in ziua de azi, baietii nu mai ofera fetelor flori? sau, ma rog, ofera foarte rar.

Răspuns Câştigător
| alexutu001 a răspuns:

Buna, aici te contrazic putin daca imi permiti, nu toti baietii sunt la fel, uni ofera flori, altii nu.si sa-ti raspund si la intrebarea ta:p pai poate ar oferii toti flori dar uni au orgoliul prea mare si depinde si de anturajul in care umbla poate prietenii lor le zic, ca ce prost e ca ofera flori sau mai stiu eu ce, dar azi sunt si fete care nu prea merita sa le oferi, nu toate dar sunt.eu de exemplu sunt genul mai romantic si fac gestul asta, dar nu stiu am ajuns la concluzia ca fetele nu mai apreciaza asta, chiar o prietena mi-a zis ca sunt genul prea romantic asa ca de aici sper sa intelegi ce am vrut sa zichappy ceau:*

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca in general stau cu fetele "la vrajeala", nu investesc sentimente/bani pentru ca in trecut s-au ars si acum sufla si in iaurt.Si poate ca e mai bine asa.Trebuie sa testezi mult timp terenul ca sa iti dai seama daca rezista in timp.Si la fete si la baieti.Probabil nici nu sunt firi romantice.Nici eu nu ma dau in vant dupa flori ca sa fiu sincera dar sunt o bunaa artista si incerc sa ma prefac surprinsa in mod placut

| Lora a răspuns:

Le este rusine

| TeoPT a răspuns:

Pentru ca, in general cand un baiat ii dezvaluie unei fete ce simte pentru ea, acea fata ii va gasi slabiciunea si va profita de ea, isi va bate joc de el. Intelegi? de-aia nu va dam flori. Pentru ca nu le meritati.winking

| Диана a răspuns:

Pentru ca nu mai e cool. rolling on the floor Glumesc. Pai pentru ca li se pare prea siropos sa le ofere fetelor flori...
Si eu sunt cam de acord. Cum zicea si bloggerita aia, Alice... Mai bine ne-ar aduce o cutie de inghetata Nirvana in loc de flori. laughing
big grin Asta e parerea mea, aa si eu sunt o persoana care nu prea se da in vant dupa flori. laughing

| Zenithf a răspuns:

Nu se mai respecta. Nici baietii nu se respecta pe sine/pe ele, nici ele nu se respecta pe sine/pe ei.
Numai intr-o relatie adevarata, binecuvantata de Dumnezeu, mai incap florile.
Domnul fie cu tine.

| alexutu001 a răspuns:

Buna, aici te contrazic putin daca imi permiti, nu toti baietii sunt la fel, uni ofera flori, altii nu.si sa-ti raspund si la intrebarea ta:p pai poate ar oferii toti flori dar uni au orgoliul prea mare si depinde si de anturajul in care umbla poate prietenii lor le zic, ca nu stiu cum este ca ofera flori sau mai stiu eu ce, dar azi sunt si fete care nu prea merita sa le oferi, nu toate dar sunt.eu de exemplu sunt genul mai romantic si fac gestul asta, dar nu stiu am ajuns la concluzia ca fetele nu mai apreciaza asta, chiar o prietena mi-a zis ca sunt genul prea romantic asa ca de aici sper sa intelegi ce am vrut sa zichappy ceau:*

| icetee a răspuns:

Deoarece lumea e invadata de cocalari!

| Ciprian271 a răspuns:

Pentru ca nu sunt romantici si pasionali ca mine happy Oricum adevarul e ca le e rusine si se uita la materiale pornografica si invata ca femeile sunt ca niste pupusi reale pentru ei fara valoare, dar in pat satisfactie totala. Eu oricum i-as da iubitei mele numai trandafiri rosii si as respectao toata viata mea pana cand vom muri si dupa aia iubire vesnica. De Anita Maria daca nu primesti flori de la un baiat inseamna ca nu are cei 7 ani de acasa si ca e un nesimtit si porc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, suntem in secolul : putini-baieti-cu bun-simt-si-majoritatea-nesimtiti!
Obisnuieste-tehappy
byehappy