| Ciprian271 a întrebat:

De ce iubiti viata?

Răspuns Câştigător
| eek a răspuns:

Pentru ca exista:
probleme pe care le poti rezolva cu ajutorul familiei
sentimente pe care sa le impartasesti prietenilor
ciocolata pe care sa o imparti cu iubitul/iubita
inghetata care se topeste si te amuzi cu prietenii cand va murdariti pe toata fata
muzica de care te bucuri in orice moment fie el vesel/trist/melancolic/visator
culori care te fac sa percepi lucrurile intr un mod diferit
tehnologie de care ma bucur chiar in momentul asta cand scriu raspunsul la intrebarea ta.tongue

18 răspunsuri:
| inna a răspuns:

Pentru bucuriile si necazurile care le intampin la orice pas...pentru ca nu e perfecta.

daniela
| daniela a răspuns:

Pentru ca anumai asa poti sa o savurezi mai bine

| carminaburana43 a răspuns:

Pentru ca sunt iubita de multi oameni; pentru ca zilnic m-i se intimpla ceva interesant; pentru ca daca se intimpla sa am perioade proaste cind ma simt la pamint si cind am momente de depresie adinca se intimpla ceva ce ma scoate din ea; pentru ca am un camin exact asa cum am visat si mai ales pentru ca am doi copii foarte frumosi si cu care ne intelegem foarte bine ca intre prieteni.

| SweetCandy a răspuns:

Pt ca este cel mai important "lucru" pe care il am.pentru ca ea imi ofera totul de la bucuria ca ii am pe ai mei, pana la faptul ca in fiecare dimineata deschid ochii si privesc spre o alta zihappy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pentru că o am şi că se ţine de mine ca prostia de om.

| AvalohAlyn a răspuns:

Viata este data de la Dumnezeu si cu toate ca am descoperit foarte multe frumuseti si lucruri bune care se afla in ea doar 1% am descoperit de fapt.

| albastrel a răspuns:

Pt ca traiesc big grin

| Ben. a răspuns:

Fiindca imi place marea.

| Swabia a răspuns:

cipartoc eu nu iubesc viata! sad

| VladDu a răspuns:

Ca sa ma bucur de minunile eibig grin

| lisa_5170 a răspuns:

Iubesc viata pentru fiecare moment placut, pentru fiecare zambet, pentru acele hohote de ras, pentru fiecare lacrima, pentru ca viata are si bune si rele, pentru ca trebuie traita cu fruntea sushappy

| kathessa a răspuns:

Viata este cel mai de pret dar pe care l-am primit...

| venerra a răspuns:

Pentru ca am scopuri:cunoastere, iubire, daruire, creare...

| romina_7963 a răspuns:

Pentru micile bucurii care mi le ofera.

| Secretkkk a răspuns:

Deoarece veata e frumoasa. Si vreau sa gust din toate placerile ei...

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca am o viata superba...asa cum este ea...cu bune si relehee hee

| bobo_5362 a răspuns:

De ce iubesc viata? Deoarece este un amalgam impresionant de trairi, dimensiuni, si sentimente...este un vis nesfarsit, sau o imensa calatorie...trecem prin viata si mai avem nevoie de alte zeci de vieti pentru a descoperi adevaratul sens si scop al acestei nazuiri divine in care ne aflam

Întrebări similare