| friday a întrebat:

De ce lasam timpul sa treaca? straight face

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Deocamdata nu ne temem ca suntem tineri, dar cred ca nici batranii nu se tem de trecerea timpului, important este cum il petreci sau te petrece el pe tine.
Se spune ca timpul curge uniform pentru toata lumea, ca apa unui rau.
Ne gandim prea mult.la cum trece timpul."in loc sa stam sa ne gandim si sa ne intrebam de ce trece timpul asa repede". in acel timp putem sa facem un lucru folositor.sa ne bucuram mai mult de viata. sa profitam de ea. Dar daca stam asa.trece timpul pe langa noi.si noi o data pe langa ea...Intrebandu-ne de ce? Daca este sa o luam asa.nici o viata nu ne-ar ajunge

| Hera_6874 a răspuns:

Pentru că odată cu trecerea timpului ne maturizăm, ne dăm seama mai bine ce se petrece cu noi și în jurul nostru și timpul acoperă și ameliorează unele răni din trecut.

| Zuzy a răspuns:

Lasam timpul sa treaca pentru ca nu il putem opri happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că fiind tineri nu ştim să-l preţuim, dar când vom ajunge la bătrâneţe vom privii în urmă şi ne vom da seama ceea ce-am pierdut... Pentru mine singurul paradis pierdut este copilăria!
O zi faină în continuare! happy

| PriiNcess a răspuns:

Pentru va nu putem sa-l oprimsadwinking