| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea are impresia ca baietii inteligenti trebuie sa fie cei cu ochelari, cocosati, cu fata plina de cosuri, aparat dentar si o freza ciudata?
Sau de ce lumea are impresia ca cei care sunt ultra puternici, frumosi, cu zambetul mereu pe buze si cu ochelari de soare mereu pe ochi sunt prosti si vai si amar de capul lor?
Oare nu exista si baieti care sa fie ambii in aceeasi timp? Adica:
1. Baieti urati, prosti, cu ochelari, aparat dentar, cocosati, cu scula mica, tacuti, cu note mici la scoala
2. Baieti musculosi, prietenosi, atragatori, inalti, blonzi care se duc la olimpiade si iau note numai de 9 si 10 la scoala
Voi ce credeti?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Numa tu ai impresia asta

| RainmakerX a răspuns:

Cred ca cineva e cam frustrat si ar trebui sa puna mai mult accent pe el si nu pe cei din jur. Tu sa fii bun, de restul nu ar trebui sa-ti pese, mai ales ca in momentul de fata esti plin de negativitate.

In alta ordine de idei, nu confunda inteligenta cu tocitul. In liceu am avut multe persoane care ma considerau tocilar pentru ca aveam note mari. Ghici ce? Invatam mai putin decat ei. Este vina mea ca am o memorie buna sau ca inteleg usor lucruri? Daca e mai bun ca tine atunci sigur e tocilar, nu? E genetica in mare parte. Chestia asta se aplica si la muschi. Poti sa fii un pachet de muschi si sa nu o ai prea mare. De fapt se aplica la toate trasaturile mentionate de tine cu toate ca unele lucruri pot sa fie imbunatatite. Daca ai cosuri, exista diverse tratamente.

Daca esti tacut nu inseamna ca esti prost. Din contra, in anumite cazuri e mai bine sa taci si sa nu intri in vorba cu prostii, mai ales ca unii sunt inradacinati in convingerile lor. Chestile astea sunt trasaturi specifice fiecaruia. Unii dintre noi suntem extrovertiti, altii introvertiti, altii flexibili. Un introvertit (timid) nu o sa intre in cine stie ce discutii dar asta nu inseamna ca este prost. Fiecare poate sa joace un rol important intr-o companie in functie de inteligenta lui.

Datorita numarului mare de oameni o sa intalnesti fel si fel de indivizi. Exista atat baieti, cat si fete care dau dovada de multe calitati (in acelasi timp). Arata bine si sunt destepti sau au bani si arata bine, dar este sigur faptul ca o sa aiba si niste defecte, unele chiar mari. Toata lumea are defecte, dar unii au mai multe decat altii.

Exista si prosti cu muschi, exista si prosti slabi, prietenosi cu scula mica, toate combinatiile pe care ti le poti imagina.

| raMLesS a răspuns (pentru RainmakerX):

Pacat de raspunsul tau, panarama asta de copil e un troll infect.

| raMLesS a răspuns:

"De ce lumea are impresia ca baietii inteligenti trebuie sa fie cei cu ochelari, cocosati, cu fata plina de cosuri, aparat dentar si o freza ciudata?"
Nu are nimeni impresia asta... poate numai in desene.
Ce idei tampite ai.
Ce legatura au ochelarii cu inteligenta unei persoane? Aia ii porti din cauza problemelor la ochi pe care cea mai mare parte din persoane o au, numai ca nu au fost in viata lor la medic.
Pana sa merg la un consult oftalmologic credeam ca vad perfect, dar din pacate nu e asa.
Legat de aparatul dentar, e cam aceiasi chestie.
O foarte mare parte din populatie au dintii strambi, daca judeci o persoana dupa aceste aspecte inseamna ca esti un imbecil retardat si batut in cap.
Persoanele cu aparat dentar poarta in gura cateva mii de lei.

Si ce legatura au notele de la scoala cu inteligenta? Esti prea batut in cap.

| raMLesS a răspuns:

Esti prea prost.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Ne asemanam, doar ca eu am luat 9.93 la admiterea la liceu

| m1dn1gh7 a răspuns:

Kazimire tată, nu ştiu pe ce planetă de idioți ai trăit până la vârsta asta, dar aici pe...Despre ce vorbesc? Ești prostul perfect! Te vei acomoda imediat, îți vei găsi foarte mulți prieteni şi ghici ce! Vor ocupa şi funcții înalte, prin parlament desigur. Iar tu vei fi președinte! De aia plec în Iceland.

| Kerre a răspuns:

Doar tu crezi asta, ai prea multa negativitate in tine, incearca sa te descarci, si nu pe TPU.

| Elide a răspuns:

Si tu în care categorie intri?