| Sckizia a întrebat:

De ce lumea rade de persoanele cu nasul mare?(si de mine au ras)

Răspuns Câştigător
| TheRealDaniel a răspuns:

Pentru ca ei se cred superiori, se cred amuzanti si perfecti, vor sa impresioneze, acestea sunt cateva motive pentru care lumea este asa de rea cu persoanele in general. Sfatul meu: nu pune la suflet, nu trebuie sa-ti pese de ce anume zic ei, tu trebuie sa ai o parere buna despre tine si asta este cel mai important sunt sigur ca in spatele acestei singure defectiuni se afla o persoana cu un caracter deosebit si asta trebuie tu sa arati la lume, nu ca suferi, asa isi vor bate joc in continuare. Capul sus si mult noroc.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

PEntru ca vai draga defectele lor nu sunt vizibile si atunci se gasesc sa rada de cei cu ele vizibile... Sunt oameni rautaciosi care au impresia ca daca fac astfel de glume sunt mai interesanti. Desi, sunt o multime de oameni cu acest defect fizic deci nu-mi dau seama de ce inca e considerat un subiect de amuzament. Cand mai fac glume pe seama ta, fa-i si tu pe seama lor tot privind partea fizica. Le mai inchizi gura asa. Fii cat de rautacios/rautacioasa ca sa numai aiba curajul sa se ia de tine data viitoare.

| William a răspuns:

Pentru ca sunt diferiti si ei nu au mai vazut asa ceva. Lumea rade de orice e diferit.

| fuzzer a răspuns:

E vorba de-o mentalitate si-o viziune primitiva asupra lumii, cand nu esti in stare sa vezi si sa citesti peste aparente, esti un animal, iar omul, exact asta si reprezinta.

| Axys a răspuns:

Buna
Parerea mea este ca acele persoane se cred ma presus de orce sau oricine!
se cred perfecte tu nu baca tot in seama canui bine tu fi mandaru/a de tine si atata ca lumea te judeca ne incetat daca nai masina de lux in fata casei sau al blocului nu esti la moda dau daca nai bani nu sunt langa tine si multe altele...dai incolo... ca pritenii sunt atunci cand le dai pana ramai fara mana

| TOOL a răspuns:

Pentru ca se cred superiori daca ei au nasul mai mic.

| hypentakill a răspuns:

Unii oameni sunt primate dechizate in oameni.

| Radu1015 a răspuns:

Deoarece sunt niste prosti!

| Malinutza99 a răspuns:

Păi... din cauză că ei consideră asta un defect care te face mai puţin frumos, de asta. Poate din cauză că trăim într-o lume în care contează mai mult chipul decât sufletul... dar, mă rog, vorba aceea - Cine te place, te place şi aşa- Nu lăsa asta să te afecteze. Nimeni nu e perfect!

| DevidALex a răspuns:

"Lumea" nu rade de persoanele cu nasul mare, ei rad de orice defect al unei persoane, Uita ca si ei au propiile defecte ( chiar si nevizibile ) si fac misto de defectele altora care sunt mai vizibile, sau mai iesite din comun.

| Christel a răspuns:

De fraieri.
În primul rând, nu tu ai ales să te naşti cu nasul mare.
În al doilea rând, mai bine să ai nasul mare, decât să fii necioplit, nesimţit, să înjuri, să fumezi sau să ai mai ştiu eu ce cutume nevizibile la prima vedere.