| DakotaRoyse a întrebat:

De ce lumea tinde să voteze "stupid" mai mult decât "nefolositor"?

Răspuns Câştigător
| denisacosmina98 a răspuns:

Nu se mai complică cu bunul (nefolositor) şi sare direct la rău (stupid) şi uneori sare chiar la nesimţire (când răspunsul este bun şi se votează cu stupid).

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Simplu - "stupid" este mai jignitor decat "nefolositor". Majoritatea utilizatorilor (nu toti!) folosesc acest vot mult prea des din rautate, din dorinta de a-l descredita pe celalalt. Unii, cand vor sa jigneasca pe cineva, prefera aceasta modalitate. Iar altii il folosesc, pentru ca nu exista un alt vot, care sa exprime mai bine faptul, ca nu sunt de acord cu respectiva/ul.
Personal as prefera, ca in loc de "stupid" sa existe un "gresit" sau "eronat". Asa ar fi fost mult mai corect, mai omeneste, si am putea sa votam fara sa jignim.
Jignirile sunt interzise pe site. Dar de ce atunci sunt permise, cand este vorba de voturi?! Poate, gresesc, dar aceasta este parerea mea.

| DakotaRoyse explică:

@s3xy0girl
Teoretic aşa este, dar de multe ori, unii pun "stupid" doar pentru că nu le place răspunsul, chiar dacă ar fi oarecum folositor.

| sweettyyyy a răspuns:

Depinde de raspuns. Mie de exemplu daca nu-mi place raspunsul, pun "stupid".happy

| mmeee79 a răspuns:

Buna.
Pentru ca sunt raspunsurile mai stupide decat nefolositoare.Iti dau niste raspunsuri de iti pica ochii!hee hee

Bye!happy

| s3xy0girl20 a răspuns:

Pai dupa parerea mea neflositor pentru caa a dat raspunsul care nu ii folsoeste la nimic celui care a pus intrebarea si stupid pentru ca pur si simplu e stupid raspunsul:d(parerea mea)