| Andreutza96 a întrebat:

De ce m`a parasit? Era totul perfect.ne intelegeam foarte bine vorbeam orice mesaje cu "te iubesc", imi spunea ca nu m`ar lasa pentru alta ca vrea o relatie serioasa cu mine.Si totusi m`a parasit fara nici o explicatie.De ce? i-am dat 2 mesaje sa`mi zica si mie un motiv pentru care se desparte de mine nu mi-a raspuns, l`am sunat nu`mi raspunde.Chiar il iubesc si nu vreau sa-l pierdsad

Răspuns Câştigător
| Just a kid a răspuns:

Uite stii.am fost si eu in situatia ta.sa ne desp si sa numi raspunda.problema e ca u banuiam motivele dar orkum gestul ca nu mai raspunde te aduce la disperare stiu...si la mine a fost dupa o rel de 9 luni jumate.nu mi-a raspuns o zi. urmat zi nu l-am mai cautat.nici pe urma.chiar azi i-am dat un mesaj (asta a fost joia trecuta)si nu cu pretentia de imi raspunde. vroiam sa ii zic ce simt.si mi-a raspuns.
acum nu stiu...io zic sa il lasi vreo 2-3 zile si pe urma daca nu te cauta el incearca sa lamuresti situatia cu el. daca tot nu dupa acele zile "linistite"uital.parerea meabig grin stiu cai greu dar.incearca...

14 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Probabil este cam speriat la gandul ca are o relatie serioasa cu tine. Fii indiferenta cu el o perioada happy.

| Special_girl a răspuns:

A lasat-o pe alta pentru tine, si acum te-a lasat pe tine pentru alta.Cred ca isi bate joc, imi pare rau ca iti spun dar trebuie sa mergi mai departe, evita-l, si daca chiar te-a iubit se va intoarce.

| 16.laura.16 a răspuns:

Era o relatie superficiala din punctul meu de vedere. Mergi mai departe, nu merita sa te consumi pentru asta!

| emchristina a răspuns:

Poate i frica sa-ti spuna motivul.incearca sa te intalnesti fata in fata cu el si poate asa o sa puteti vorbi.

| Andreutza96 explică:

E greu sa fiu indiferenta cu el.Il iubesc.Am fost cu el 1 luna si 2 saptamani putin timp dar timpul acesta am fost foarte fericita ma facea sa ma simt minunat, simteam ca ma iubeste dar totusi m`a parasit fara nici o explicatie.Singura problema a relatiei noastre este fostul meu prieten care e obsedat de mine, ne ameninta a venit dupa mine la scoala si multe alte chestii.Stia de la inceput de el a zis ca nu e nici o problema ca nu ii e frica de nimeni si ca el ma vrea pe mine si nu mai tine cont de nimeni.Nu stiu ce sa mai cred, stiu doar ca il vreau inapoi sau vreau macar o explicatie. Voi ce credeti mai sunt sanse sa se intoarca la mine? Am uitat sa precizez, el daca simte ca o relatie nu merge nu se uita inapoi, si-a lasat o prietena cu care vorbea de 8 luni pentru minesad

| Andreutza96 explică:

Relatii serioase a mai avut. una de un an si una de 8 luni (cu fata care a parasit`o pentru mine)ii plac relatiile stabile stiu sigur, si mai stiu ca se intoarce cu greu daca a plecat. Dar eu zic asa, daca ma iubea asa cum imi zicea de ce m`a parasit fara nici o explicatie, macar atat ar fi putut sa`mi dea.
Sa ma intalnesc cu el. e greu ma evitasad
Chiar nu stiu ce sa fac.Il vreau inapoi pentru ca il iubesc dar nici bataia lui de joc nu vreau sa fiusad

| Andreutza96 explică:

Sincer nu cred ca m`a lasat pentru alta. vorbeam tot timpul nu mi s`a intamplat niciodata sa il sun si sa nu`mi raspunda.mesaje minim 50 de zi cand eram cu el se purta fff frumos cu mne.nu avea cum sa`mi gaseasca pe alta si sa se poarte la fel de frumos cu mine se schimba macar putin.era mai rece eu stiu chatterbox
Aveam toate motivele din lume sa cred ca ma iubeste.ne intelegeam perfect.si dintr`o data at wits' end
Ma enerveaza mai rau ca nu imi da o explicatie.stie ca nu`mi place sa vorbesc singura. vreau o explicatie angry.
Credeti ca ar trebui sa mai insist eu? sa-l mai caut? nu vreau sa creada ca sunt disperata sad
App: Si eu l`am lasat pe unu pentru elwinking si nu l`as fi lasat pentru altu.probabil pentru ca eu chiar il iubescsad

| Andreutza96 explică:

Stiu f bine ca nu trebuie sa ai incredere in baieti. el a fost primul in care am avut incredere. a avut el ceva fff special care m`a facut pe mine sa simt ca e sincer si ca pot sa am incredere in el.
Eu pana sa il cunosc pe el eram o persoana rece.nu ma atasam repede de o persoana.am avut relatii doar de maxin 1 luna.nu puteam sa simt nimic pentru nici unu si decat sa ma joc cu ei mai bine ma desparteam de ei. dar cu el a fost altfel.deja dupa 2 saptamani nu mai puteam sa stau fara el fara sa-l vad 2 zile.si de multe ori el era cel care imi zicea ca vrea sa ma vada ca ii e dor de mine.de fapt cam el era cel care zicea sa ne intalnim.eu am pastrat ceva din indiferenta cu care ii tratam pe cei dinaintea luiwinking
Nu pot sa zic ca l`am tratat cu indiferenta.doar ca eram retinuta.nu vroiam sa sufar si exact aici am ajunssad
In seara asta a venit la niste neamuri de`ale lui.stau la cateva case de mine si desi stie ca vreau sa vorbesc cu el. fata in fata.nu mi-a dat nici un mesaj sa ies afara sa vorbesc cu elsad
De ce credeti ca ma trateaza cu atata indiferenta?crying

| Andreutza96 explică:

Cat as incerca sa inteleg de ce ne-am despartit nu potsad. si imi vine foarte greu.toti din jurul meu sunt socati ca ne-am despartit.ma intreaba de ce? nici macar eu nu stiucrying. imi vine ffff greucryingvreau sa`mi zica macar de ce ne-am despartit. dar el nu.in loc sa infrunte situatia ma evita.la mesaje nu`mi raspunde pe mess ma tine pe invizibil sau mi-a dat ignor at wits' end simt ca innebunesc.

Sper sa-i vina mintea la cap si sa se intoarca.macar sa ma lamureasca cu ce am gresitsad

| Andreutza96 explică:

Pentru mine situatie e ca si rezolvata:p...nu il mai astept.nu sunt bataia de joc a nimanuistraight face.
Il iubesc dar nu il mai astept.
Daca m`ar fi iubit cum imi zicea.imi raspundea macar l un mesajsad deci nu m`a iubitcrying. Asta e. viata merge inainte si fara elstraight face
Acum vreau sa incep o viata noua.ca sa zic asa, din cauza lui multi baieti vor avea de suferit devil dar asta e.nu o sa`mi bat joc de nimeni pentru ca acum stiu cum e, dar nu o sa mai fac aceleasi greseli care le-am facut cu fostul`
Puteti sa imi spuneti in continuare care ar putea fi motivele pentru care s`a despartit de mine.chiar sunt curioasa big grin. daca el nu mi le spune macar spuneti-mi voi ce credeti.dk se poate sa raspunda un baiat ar fi perfectbig grin :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, am stat cu el 7 luni, inainte sa fie cu mine s-a despartit de o fata cu care avea un 1an, ma suna si imi spune ca ma iubeste, dar totusi nu ne impacam.|E nasoala treaba, nu stiu ce as putea sa-ti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

oh go on si eu am patit cam acelasi lucru cu o fata, eu eram indiferent la inceput ( nu pun suflet asa de repede ) ea, de la a 4-5 intalnire deja m-a iubea, am avut niste probleme, nu ne-am vazut vreo 2 saptamani. pe urma ma evita, simteam ca intru in pamant, stiam ca nu o sa mai fiu cu ea, dar ma supara faptul ca nu imi spunea ce s-a intamplat, si m-am intalnit cu ea acu vreo 2 zile, mi-a zis ca nu poate sa-mi fie decat amica, eu i-am zis ca, prin cate am trecut impreuna nu cred ca te pot privi ca pe o amica, si ca, daca as vedeao cu vreunu, o calc in picioare si pe ea si pe el, si i-am zis sa numai ma caute deloc. asta a fost luni seara. asta e, kamy, pur si simplu mergi mai departe

| RoxanaRzz a răspuns:

Nu trebuie sa ai incredere in baieti pentru ca te inseala chiar daca spun ca ti-ar darui si luna de pe cer!

| vick_3643 a răspuns:

Ok! Eu inteleg ca tu esti suparata si inervata pe el, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te razbuni pe toti baietii sai faci sa patimeasca, nu toti sunt asa ca fostul, te rog mai bine din situatia asta care a fost fa concluzii, mergi cu capul in sus, fii vesela, si crede-ma ca multi baieti vor avea dorinta sa faca cunostinta cu tine, si cine stie poate unul din ei si iti va fi jumatate ta, nu plinge, zimbesti si tie iti vor zimbi