| anonim_4396 a întrebat:

De ce ma simt mereu trista?

12 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Posibil ca esti intr-un moment mai sensibil, ai nevoie de prieteni care sa fie langa tine si sa iti arate cat de roz e tot, daca nu roz macar multicolor big grin
zambeste, TPU te iubeste!

mlm
| mlm a răspuns:

Deoarece esti mereu retrasa, nu comunici cu nimeni, ia fa-ti si tu o amica si vei vedea cum viata i o alta forma.Fruntea sus, distreazate acum pana mai poti, mai tarziu vor veni greutatile si nu mai poti sa te distrezi.Eu iti doresc multa bafta si nu mai fi trista, viata este frumoasa, incearca sa o traiesti.

| Criiss16 a răspuns:

Poate pentru ca nu prea stai cu prietenii tai..Lipsa de comunicatie..Esti mai retrasa..Incearca sa-ti petreci mai mult timp cu prietenii tai.Parerea meahappy

| selef a răspuns:

Pentu ca nu esti binedispusa.

| alexam a răspuns:

Poate esti EMO! laughing Glumeam, daca te simti trista sau singura e pentru ca te gandesti la asta... Ia o carte buna si citeste, cumpara niste flori, mergi la o plimbare sau da muzica tare si danseaza in fata oglinzii, sa vezi ce te binedispui! Bafta!

| copilu a răspuns:

Inceark sa fi mai optymista k vyata e frumoasa nu trebuie sa te inchizi in ksa nu rezolvi nimic... distreaza te mai mult si asa scapi d plictyseala si totodata de tristete...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se numeste depresie si se trateaza cu anti-depresive

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trista?:o...cat ani ai? ...nu vad care e problema... eu am incercat sa fiu emo da nu prea mi-a reusit laughingpentru ca am niste prieteni de nota 10 si nu exista zi in care sa imi petrec timpu' cu ei si sa nu mor de ras rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna intrebare aceasta intrebare mi-a pun si eu cateodata crd ca nimeni nu intelege (gabriela_gabriela16) id meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt si eu mereu trista, imi vine sa pling in fiecare zi, si sunt foarte comunicabina, am foarte multi prieteni.si iubit am... dar mereu trista ma simt.ascult muz tristete si chiar imi place, ce pot face sa nu mai pling atita si sa nu mai fiu trista? ajutati-ma va rog

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De sunt atat de nenorocoasa?

| madutzza a răspuns:

Poate esti prea pesimista si faci abstractie de lucrurile frumoase ale vietii...(am zis poate! skz dk gresesc)incearca sa te bucuri de orice lucru cat de marunt...de o raza de soare de faptul ca esti sanatoasa...vezi parteabuna a lucrurilor, fii impacata cu tine insati, simte-te bine in pielea ta! si mai ales fii u insuti! uite de ex ew am o pb cu kilogramele si pana la o varsta eram ca si tine pentru ca nu vedeam nimic bun in viata mea! nu ma simteam bine cu mine insami, aproape ca nu mai ieseam din casa, incercam merew sa fiu altfel, pentru a compensa intr-un fel fizicul...si eram din ce in ce mai trista! pana intr-o zi cand m-am hotarat sa fiu ew insami fara a-mi mai pasa atat de mult de parerea altora...asa am inceput sa vad viata altfel, sa ma bucur de fiecare lucru cat de marunt! in timp am si slabit, swnt fericita, vesela, sunt EU! incearca si tu! te pup si multa bafta!