| Matei4 a întrebat:

De ce mereu cand ies cu un prieten apar momente de liniste penibila...Mai niciodata nu am ce sa-i zic. Oi fi eu plictisitor sau ce se intampla. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Și eu mai am momente de astea cu persoane noi pe care nu le cunosc prea bine și care-s destul de seci și nu prea participă activ la conversație. Ori nu sunteți compatibili ori nu ești tu suficient de sociabil. Vezi cum ești cu alți oameni și compară, cum relaționezi cu O SINGURĂ persoană nu definește asta.

| Eireann a răspuns:

Daca e un prieten anume e posibil sa nu aveti prea multe in comun. Daca e cu fiecare prieten poate nu te pricepi la arta conversatiei. Asta se poate invata daca nu esti nascut talentul asta.