| Neah a întrebat:

De ce mereu cand vorbesti cu persoana iubita iti stralucesc/sclipesc ochii? straight face

4 răspunsuri:
| FreakyFred a răspuns:

Din cauza emotiei, entuziasmului pe care il ai in acel moment.

| Andreea_5313 a răspuns:

Asa e tot timpul.Limbajul trupului ne da de gol.Cand ne sclipesc ochii inseamna ca suntem fericitihappy

| kidu_6779 a răspuns:

Cum sa nu fie asa?
Ai in fata ta un vis devenit realitate, persoana pe care o iubesti cu adevarat, cel la care tii si pentru care simti ca ai putea face orice...cum altfel sa arati ceea ce simti decat prin poarta catre suflet:ochii?!?!
Ei tradeaza mereu:X.
Nu e neaparata nevoie sa vorbesti cu persoana iubita ca sa iti apara scanteioara aceea in ochi... e suficient sa te fure gandul catre el/ea si deja radiezi.:X:X:X:X:X

| BlancaFantasma a răspuns:

Pentru ca esti fericit/a love struck ce poate fi mai frumos decat sa fii cu persoana care o iubesti si te iubeste?happy