| Lory_8806 a întrebat:

De ce mereu sunt trista?

Răspuns Câştigător
| dreamout a răspuns:

Tristetea este o stare intalnita tot mai frecvent in randul adolesentilor.
Si eu trec prin faza asta. Pentru mine tristetea a devenit o boala, iar antidotul "fericirea" imi e furat de..de prieteni, de parinti si de tot ceea ce ma face sa sufar.
Chiarr daca cateodata fac marea greseala de a ma ascude, de a-mi crea o lume plina de ganduri macabre, o lume a mea, neagra si goala, atunci cand ma destainui celei mai bune prietene sau mamei, ma eliberez.
Conteaza foarte mult sa ai incredere in tine. Si daca nu prea ai, sa faci tot posibilul sa ti-o recapeti. Parerea ta despre tine te influenteaza atat pe tine cat si perceptia celorlalti despre tine.
Ca sa mai evadezi din aceasta stare, asculta muzica, scrie, plimba-te, confeseaza-te, mergi la cumparaturi sau la o cafenea cu prietenele. Ajuta partial, dar ajuta!
Pahappy

6 răspunsuri:
| Criiiiiiiis a răspuns:

Poate:
-te simti singura sau esti singura.
-asa esti obisnuita sa fii suparata.
-asa ai fost mereu.
. toti de critica.
-nimeni nu te asculta
Ar fii multe happy.
Astea`s principalele motive pentru. care ar fi o persoane suparata happy.
Eu mi-am zis parerea nu te cunosc ca sa stiu de ce esti suparata happy.

| CandyTetris a răspuns:

Buna intrebare.Si mie mi se pare ca am de multe ori stari de depresie si nu am chef dacat sa dorm pe veci.Mi-am dat seama ca aerul curat ma ajuta mult, muzica, invat vreo 5 intrumente odata fiindca ma plictisesc prea usor,am bagat la niste cursuri de design ca sa fiu mai ocupata, incerc sa stau cat mai putin la calculator, s-a dovedit ca tot ce se tine in priza te seaca de enegie. Oricum pentru mine aerul curat e cel mai important.

| Adry05 a răspuns:

Buna! Imi pare rau ca-ti zic asat dar... nu stiuthinking Poate ca anumite lucruri te fac sa te simti asa, de exemplu daca ai dat o lucrare si ai luat o nota mica, sau la ascultare desi tu nu iti dai seama. Sau poate, te-au parasit mai nou, niste prieteni si de atunci ai ramas cu o trauma care te face sa te simti trista in permanenta. Sunt multe motive pentru care ai putea fi, si imi pare rau, eu nu stiu pentru ca. nu te cunoscstraight face.

| lightmyfire a răspuns:

Buna.Pai gandeste-te! Cred ca esti in masura sa-ti dai seama de ce nu? E un impuls interior, o senzatie pe care nu o poti controla sau ti-o da cineva starea asta? Depinde... se intampla.O zi minunata

| Rux_5261 a răspuns:

Si eu imi pun uneori intrebarea asta, dar uite am observat ca daca tu iti propui sa nu mai fi trista, si ai incredere in tine si in propriile tale forte vei reusi sa scapi de starea pe care o ai.Gandeste pozitiv si totul va fi bine!

| Lory_8806 explică:

Va rog sa-mi dati ceva sfaturi.Am o prietena si ea este cea mai buna,cind eu ei ii soun ceva despre mine,depilda ca misa intimplat ceva,sau m-am indragostit cgestii din asta,ea mereu tace si ma asculyta dar niciodtata nu imi da sfaturi,nu prea comunica despre chestiile mele personale sa ma mai intrebe ceva, dar ea mereu cind imi spune ceva de ea eu mereu o inteleg nu stiu de ce ea niciodata pe mine numa intelege, cam rar cind ma intelege...mersy de sfaturi...