| anonim_4396 a întrebat:

De ce mereu ti se spune "Invata, ca inveti pentru tine" iar cand vine vorba de un test/o teza/examen parintii spun " Ia si-mi invata!" sau " Sa nu-mi iei nota mica ". :]. Scz categoria! Funda happy

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Păi înveți pentru tine, dar cum poți să avansezi, să ajungi mai sus, dacă nu treci testele, tezele, examenele? Trebuie să înveți și pentru tine, și pentru note, ca să fii apreciat mai departe(nu mă refer la unele gunoaie de oameni din generală care iau drept tocilar pe unul care a luat o notă mai mare la un test)
Învață și pentru tine, dar lasă-i și pe alții să vadă că poți. Baftă.

2 răspunsuri:
| misu a răspuns:

Pentru ca se simt responsabili pentru. tine nu este un lucru rau

| cristipetra a răspuns:

Invata ca inveti pentru tine=Notele te vor ajuta pe tine in viitor!
Ia si-mi invata=vine in loc de "Ia copilul meu si invata" pentru ca estu a lor acelasi lucru si la Sa nu-mi iei nota mica!