| litere123 a întrebat:

De ce ne indragostim de persoanele care nu ne merita,care vor doar putina distractie?
De ce nu ne indragostim de persoanele care ne merita, de ce?

Răspuns Câştigător
| 94Lucifer94 a răspuns:

Pentru că uneori persoanele de care ne îndrăgostim au alte intenții, dar nu ne putem da seama uneori chiar de la început. Iar poate persoanele care ne merită, nu ne găsesc, sau poate prea greu... Iubirea asta este complicată tare... Depinde de alegerile noastre cu ce ne alegem.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca de obicei gasirea "sufletului pereche" necesita o indelungata asteptare iar noi in majoritatea cazurilor din cauza superficialitatii sau a grabei manifestate nu ne dam seama cat de gresit reusim sa ne comportam/procedam. Iar atunci cand intr-un final reusim sa ne dam seama de greseala de regula este deja mult prea... tarziu. big grin

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Acele persoane de care zici tu ca nu merita,stiu cum sa starneasca atractie si sa " activeze" unele sentimente si de aici banuiesc ca iti pare cunoscut sentimentu si ce simti mai departe.
Restu fac parte din categoria persoanelor timide, nu prea aratoase, necarismatice si multe altele.
Pe scurt neatractive.
Inainte sa te plangi, mai ales acum ca stii cum sta treaba, gandeste-te putin si la superficialitatea ta happy