| Lacramioara7531 a întrebat:

De ce ne indragostim uneori de persoanele nepotrivite? Si de ce nu ne dam seama de acest lucru inainte de a fi raniti?sad

Răspuns Câştigător
| flory_5471 a răspuns:

Recunosc faptul ca asta e o intrebare care m-a pus pe ganduri...big grin. Cred ca e important sa cunoastem si raul pentru a aprecia ce e frumos si bine. Daca nu am stii cum e intunericul cu siguranta nu am aprecia lumina, asa si cu iubirea.trebuie sa cunoastem suferinta ca sa putem sa ne bucuram cu adevarat de dragoste.

4 răspunsuri:
| bOse a răspuns:

Probabil ca aceasta este cea mai buna intrebare de pe tpu.ro

Raspuns : Pentru ca nu tine de noi, totul se intampla in interior.

| SweetCherry a răspuns:

Sunt doar aparente sau dragoste la prima vedere.
Este pierderea lui.Cred ca nu esti o fata de aia grasa sau urata. Ia o gura de aer si treci peste asta happy. Una trece alta vine lasa.Stii de ce te-a respins? Pentru ca nu te merita si habar n-are ce a pierdut happy.

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Ca sa stii cum e sa iti fie bine mai intai trebuie sa iti fie rau,,., suferim, nu-i nimic ne ridicam invatam din greseli si apoi mergem mai departe
sa zicem doar ca., asa a fost sa fie.,,

| Razvan a răspuns:

Tocmai de asta e bine sa fim egoisti.Sa ne iubim pe noi mai mult decat pe altii.Sa nu oferim sufletul unei persoane care n-are ce face cu el.Sufletul nu trebuie dat.Ca nu ne apartine.Si totusi il punem de atatea ori in joc si dupa aia plangem cand scrie "game over"big grin