| anonim_4396 a întrebat:

De ce nici o fata nu stie sa raspunda la intrebarea,, de ce nu ma placi"? De ce?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca efectiv nu ai argumente.
Exista dati cand nu e nimic in neregula cu un baiat si totusi nu ai cum sa-ti placa de el mai mult decat ca un amic.
In alte dati poate considera un baiat urat sau prostut si atunci prefera varianta asta ca sa nu-l jigneasca.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Deci tot la nu stiti sa raspundeti la intrebarea aia ati ramas

| T0T a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te-a făcut prost și enervant ăla este răspunsul.

| neutrino a răspuns:

Din politete prefera sa nu raspunda la aceasta intrebare.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Sigur atunci de ce il face prost, enervant fraier etc.

| AliGab a răspuns:

De obicei raspunsul subinteles este "Nu esti genul meu"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In realitate stie sa raspunda, dar nu stie cum sa se exprime pentru a nu il jigni pe baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Il face enervant si fraier pentru ca insista si se umileste, prin urmare e prost, se leaga. In cazul asta baiatul trebuie sa isi piarda istantaneu interesul pentru ea, cel putin aparent.

| Isolde a răspuns:

Fiecare fata are conceptia sa despre cum ar arata un iubit ideal, iar de ce nu te place nu e pentru ca esti prost, enervant, fraier..adica ai defecte, ci pentru ca nu ai calitatile necesare pentru a o atrage. Daca te referi la o fata anume, atunci numai ea poate sa-ti spuna cum ar vrea sa fii tu ca sa te placa, dar la fete in general, depinde foarte mult de varsta, mentalitate.
Ideea e sa nu pui toate fetele in aceeasi oala "de ce nici o fata nu stie..." daca ai dat tu peste una-doua care nu stiu, atunci te rog frumos nu vorbi pentru toate.

| CuddlyNightmare a răspuns:

Gusturile difera. Pur si simplu.
Si fetele mai jignesc baietii uneori ca sa ascunda faptul ca ii plac. Suntem complicate.

| EduardMHJKR a răspuns:

"People don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed"