| anonim_4396 a întrebat:

De ce noua Rmanilor ne place mai mult sa l sarbatorim pe nu stiu care sfant valentin in loc sa sarbatorim Dragobetele noastre autentice Romanesti si sa ne bucuram de aceasta sarbatoare pura Romanesca! Si sarbatorim o sarbatoare americana"laughing))Ce poate mai penibil de atitlaughing)Doar comercianti au de castigat bine anul acesta mai putin probabil laughing))

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Pentru ca asa e " cul "

| FlorinDiablo a răspuns:

Nu vezi ca deja lumea a inceput sa fie cuprinsa de americaneala asta, in toate domeniile o dau pe engleza, eu nu sarbatoresc valentyne's day poate putin dragobetele!(Pe viitor fi si tu mai coerent(A) si mai concis(a) )

| Apollometheus a răspuns:

Pentru ca traditiile si valorile noastre se pierd din ce in ce mai mult in detrimentul holywood-ului, Dragobetele nu s-a bucurat niciodata de o asemenea mediatizare precum Valentine's day. Scopul oricarei sarbatori este de a aduce bucurie oamenilor, pace si liniste, eu asa il vad drept si prin urmare atata timp cat Valentine's day aduce bucurie in sufletele oamenilor, nu voi milita impotriva. Desigur, intotdeauna vor fi oameni singuri in data de 14 februarie dar nu consider asta o tragedie intrucat exista copii orfani de ziua mamei sau femei nealinate de ziua femeii. Lumea se schima, cine nu se conformeaza este dat la o parte de societate, trebuie mereu sa ne adaptam si pe cat posibil, sa imbratisam schimbarea. Nu zic sa nu luptam pentru lucrurile in care credem, poti face asta daca vrei dar in ceea ce priveste o sarbatoare ca asta, nu cred ca merita atata energie. Pana la urma, ziua indragostitilor poate fi cand vrei tu cu partenera ta happy