| Mynni3 a întrebat:

De ce nu ar trebui sa ma sinucid?sadsadsadsadsadsad

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Pai de ce ar trebui sa te sinucizi? impartaseste-ne si noua?

| baaang a răspuns:

Pentru ca nu esti cretina sa iti iei viata si in plus sunt persoane care au nevoie de tine si care te iubesc chiar daca ai unele momente in care simti ca nimeni nu te place si ca toti iti vor raul.

| ğözde a răspuns:

Lu` Dumnezeu nu i-ar place daca o fata sau in general un om ar fi strigator la cel. de ex- cum esti tu si ai vrea sa te sinucizi. nu e bine deloc ceea ce vrei sa faci pentru ca viata e frumoasa de aia ne-a dat-o dumnezeu, mai intai gandeste-te la cei din jur si la dumnezeu nu la cel rau, care vrea sa te vada arzand, scuze daca am vorbit un pic mai iesit din comun, dar eu sunt credincioasa si il iubesc ff mult pe dumnezeu. sper ca te-am ajutat cat de putin. :*

| Ballet a răspuns:

Pentru ca ai recunoaste ca ai fost invinsa, ca cei care te`au facut sa vrei asta au castigat iar tu nu ai avut taria sa mergi mai departe si sa-i uiti pe cei care te`au facut sa suferi, sa iti continui viata. Astea`s doar copilarii. Nu stiu din ce motiv vrei sa te sinucizi dar oricum pun pariu ca nu ai mai mult de 16 ani. O sa ai probleme mult mai grave mai tarziu. Pentru ca asa e viata, chiar daca acum ti se pare tie ca viata ta e cea mai oribila si nimic mai rau nu se poate intampla, nu ai idee cat de grea e viata.
Dar orice se intampla trebuie sa continui sa lupti. Orice s`ar intampla, chiar daca esti intr-o situatie grava nu trebuie sa dai inapoi. Chiar si atunci cand pare ca nu mai ai sanse, tu tot trebuie sa ai incredere in tine.

Sper sa nu faci o prostie. Pa. C:

| linkieee a răspuns:

Pentru ca Dumnezeu ti-a dat o viata pe care ar trebui sa o traiesti din plin..sa te bucuri de ea..sinuciderea este cel mai mare pacat..si de ce ai vrea sa faci asta? Gandeste-te doar la cati oameni nu ar vrea sa aiba o sansa la viata cum o ai tu. iar tu o respingi..nu e ok..gandeste-te la asta..si nu te sinucide

| oliviaaa a răspuns:

Gindestete la parinti cit de greu ea tea nascut si cit de grei tea crescut cit de mult a indurat tatal si cit de mult sa chinuit daca e vorba de dragoste nu stiu cum tu dar eu in `te iubesc` nu cred nu fa asta succes

| Ana94 a răspuns:

Pentru că viaţa e frumoasă şi merită s-o trăieşti că toţi trecem prin perioade mai grele odată şi odată. Şi apoi, eşti tânără, ai toată viaţa înainte, ai timp să-ţi rezolvi orice problemă ai avea.

| MrsDraguttza a răspuns:

Ca sa nu fi o lasa / un las
Asta esti daca te sinuzici Ai putea spune ca viata te-a invins daca faci asta
Doar pentru ceva nesemnificativ si trecator tu te sinucizi

Rusine, rusine, rusine sa va fie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Dar nu la ea, ci la viata
Am ramas acolo abandonat, singur, fara speranta
Pana am pus mana pe lama si am facut numai sange pe gresie si pe faianta

Am vrut sa incerc din nou, dar ardeam de curiozitate sa vad ce ma asteapta in fata "

Uite de asta happy. Ca sa vezi ce urmeaza.
Azi poate maine iti merge prost, maine situatia se poate intoarce pe dos.
Si versu ala " daca realitate e cruda, o s-o pun pe gratar ".winking

Si in plus ce conteaza ce e acum, peste doi ani oare va mai conta?

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Ar trebui sa iti fie foarte frica sa faci asta..chear daca ai complexe si sa zicem nu iti place cum arati...si niciodata sa nu iti pese de comentarii altora pur si simplu lasa-i sa vorbeasca...e pacat lor nu al tau..gandul care il ai acela de a te sinucide este de la cel rau. Dumnezeu nu ar vrea nici o clipa sa faci asta! si nu uita moartea nu aduce fericire. sa nu te gandesti niciodata ca daca vei muri ai sa scapi de suferinta fiindca daca vei muri ai sa suferi mia mult fiindca tu te vei duce in iad si gandeste-te ca acolo e foc vesnic.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Ar trebui sa iti fie foarte frica sa faci asta..chear daca ai complexe si sa zicem nu iti place cum arati...si niciodata sa nu iti pese de comentarii altora pur si simplu lasa-i sa vorbeasca...e pacat lor nu al tau..gandul care il ai acela de a te sinucide este de la cel rau. Dumnezeu nu ar vrea nici o clipa sa faci asta! si nu uita moartea nu aduce fericire. sa nu te gandesti niciodata ca daca vei muri ai sa scapi de suferinta fiindca daca vei muri ai sa suferi mia mult fiindca tu te vei duce in iad si gandeste-te ca acolo e foc vesnic

| Mynni3 explică:

Din cauza parintilor care se cearta mereu si lucrurile care mi s-au intamplatcryingcryingcrying(crying