| Dania_3548 a întrebat:

De ce nu e bine sa te uiti in oglinda noaptea? big grin

Răspuns Câştigător
| kattya96 a răspuns:

Toata povestea asta a inceput... atunci cand murea un om stii ca oglinzile se acopera in aceea camera si tu nu ai voie sa te uiti in ele, deoarece s-ar putea sa vezi mortul si ca sufletul lui ar ramane blocat un timp acolo. Povestea s-a exagerat, daca vezi un om mort sau te gandesti la cineva mort si te uiti in oglinda se zice ca o sa-l vezi, sau o sa te vezi pe tine moarta.Astea sunt superstitii si subliniez SUPERSTITII nu trebuie sa le crezi, vei incepe sa ai cosmaruri. Mai bine uiti de faza asta si uita-te cat vrei in oglinda, toata lumea o face si nu pateste nimeni nimic. Daca chiar vrei sa te convingi uita-te intr-o noapte si eu m-am mai uitat fie cu lumina aprinsa, dar cum am spus nu crede in ele si nu se va intampla nimic happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru kattya96):

Da tu cum te uiti pe intuneric in oglinda, ca eu m-am uitat de atatea ori noaptea pe lumina stinsa si ma buseam de toti peretii si tu vezi oglinda? Sa inteleg ca ai ochelari cu vedere nocturna...
Si pentru tine Dania, ce sa zic e o mare vrajeala chestia asta ca eu m-am uitat si nu am vazut absolut nimic.M-ai facut curios si ma duc acum di nou, este ora 9 fara un sfert, sa ma mai uit o data.Sa nu-ti fie frica decat de cele reale nu de povesti!
Te pupa Jean.

| kattya96 a răspuns (pentru anonim_4396):

"mai uitat, fie cu lumina aprinsa, dar cum am spus nu crede in ele si nu se va intampla nimic"
Deci am specificat ca m-am uitat noaptea cu lumina aprinsa. E logic ca daca e intuneric nu se vede nimic. LOL!

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pentru ca nu te vezirolling on the floor

| Libelle a răspuns:

Mda.cica te faci urata

| Buburuzza a răspuns:

Este noapte si eu ma uit in oglinda laughing

| gya_8439 a răspuns:

Eu ma uit mereu dar nu am auzit nimic pana acumhee hee

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Mdaaaa mama asa face ca sa nu isi mai vada ridurilelaughing

| Ana_1799 a răspuns:

Cine ti'a zis porcaria asta?laughing

Stai linistita ca nu ti se intampla nimic
no sa it apara draq in oglindalaughingrolling on the floor

| Georgix a răspuns:

Eu ma uit in oglinda noaptea...nu stiam ca nu ar fi bine.
Eh oricum stai linistita... o alta superstitiechatterbox

pupici:*

| creatza_6783 a răspuns:

Eu stiu ca daca te uiti noaptea in oglinda vei avea cosmaruri...happy

| maya007 a răspuns:

Cn te-a speriat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca nu esti machiata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a zis tampenia asta?

| costinvlad a răspuns:

Daca te uiti in oglinda noaptea, cvu o lumaanare inn mana o sa vezi ce amm vazutt eu. Doar dacca strgi urmatoarrlr cuvinte: "Tu, cel din oglinda, adica eeu cel rau, mi.am dat seama a mmea reflexie, ca ma urmaresti, esi rau, nu?". Eu am vazit vum refexia mea sa itors cu spatele la mine si dupa aia a luat cutiutul de pe cada si a vrut a vina peste mine si am fuhit in cada si am fugit duppa si am spaart oglinda cu ciocainuu.