| bibi38 a întrebat:

De ce nu-mi cresc unghiile?

Răspuns Câştigător
| AiEnmaYuuki a răspuns:

E posibil sa ai lipasa de calciu, si asta poate incetini cresterea unghiilor. Daca ti se si exfoliaza asta e raspunsul.Trebuie sa mergi la medic, chiar si la cel de familie si sa vezi ce medicamente cu calciu pentru unghii iti poate recomanda.Deasemenea uleiul de ricin face bine unghiilor.Il incalzesti si ti-l pui pe unghii, astepti pana este absorbit, apoi te speli pe maini.Fa asta in fiecare seara, chiar si dimineata daca ai timp.Baftawinking

2 răspunsuri:
| ilegalnonstop a răspuns:

Daca te uiti la apa din oala nu fierbe niciodata!

| anytzza97 a răspuns:

Incearca uleiul de ricin... daca il folosesti o data le zi, iti garantez ca unghiile iti vor creste mai repede.big grin