| HeyDuda a întrebat:

De ce nu pot sa fac ce vreau? cine a inventat legile astea?

Răspuns Câştigător
| Aleeeeeexandra a răspuns:

Cine a zis ca nu poti?

4 răspunsuri:
| visatorul78 a răspuns:

Poti face tot ce vrei tu, atat vreme cat nu incalci dreptul altuia de a face ce vrea el. Cu alte cuvinte, faci ce vrei la tine in curte, insa atunci cand iesi pe strada, te supui regulilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindca daca toate lumea (sau adolescentii in special) ar avea voie sa faca ceva, fara sa-i mentina cu picioarele pe pamant legile astea, cat de cat, ar fi un haos total.
Din pacate la noi in Romania, nu prea se respecta legile, dovada se afla direct de la guvernul si presedintele nostru.
Insa macar "legile moralitatii" ar trebui respectate din cand in cand, din respect pentru ceilalti sau macar pentru parintii nostri.
Numai bine!

| ndc a răspuns:

Legile au fost inventate pentru a se asigura ca toti putem sa traim impreuna. Si in mare parte le iese - cum crezi ca ar arata lumea fara legi?

| HeyDuda explică:

Mda... asta cu fac ce vreau atat timp cat nu i fac ce nu i place altuia o stiam si eu ( m au invatat la scoala, cred) dar imi place rasp lui aleeeeeexandra big grin ps nu lasati scoala sa va strice educatia!