| naviDIabLO a întrebat:

De ce nu pot sa fiu un adolescent normal?

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dar care este problema? Prin definitie adolescenta nu este o perioada linistita si cuminte.In adolescenti se da o lupta acerba intre copilarie si maturitate; este un zbucium prin care fiecare din noi am trecut, mai usor sau cu cicatrici.Trebuie sa rezisti pe linia de plutire.Parintii stiu prin ce treci, si adolescenta este spaima fiecarui parinte.In adolescenta totul este exacerbat la maxim, totul este alb sau negru, bun sau rau, nu sunt cai de mijloc... Dar o sa treaca, si cand o sa fi matur o sa-ti amintesti cu duiosie de adolescenta ta.

| valy a răspuns:

Da ce ai?

| Aero a răspuns:

Nu exista oameni "normali". Normal e ceva mediocru, dupa parerea mea. Mai degraba sunt multi oameni care au foarte multe in comun, dar acel comun nu inseamna ceva normal, ceva bun.
Ai tot dreptul sa fii diferit/deosebit!winking

| Aero a răspuns:

Dar tu intelegi, te intelegi pe tine?

| naviDIabLO explică:

Nu intelegeti, sunt diferit in rau.

| anonima16 a răspuns:

Pt ca ai tot dreptul sa fii diferit. happy