| litere123 a întrebat:

De ce nu pot să rănesc oamenii? De ce nu pot să fiu un om rău sau să răspund cu aceeași monedă celor din jur? Am fost manipulată, rănită și folosită, dar tot nu m-am impus. Am întors ca de fiecare dată și celălalt obraz, mi-am dat și cămașa după mine, nu doar haina și totuși...nu pot să rănesc un om. Nu știu de unde am atâta blândețe, dar vreau să înceteze. Mă doare sufletul că nu pot fi un om rău, perfid, incorect etc. De ce am rămas încă bună cu toți oamenii?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar vreau să înceteze. Adică vrei să înceteze de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne ferește! Să nu-ți dorești niciodată să fii rea căci oameni răi sunt mulți.
Bucură-te că ai un suflet bun și rămâi așa dar fii atentă pe viitor în cine și cât ai încredere, fii mai atentă la oameni.

| Bazzed a răspuns:

Pari cam entitled, nu crezi?))